A WHO mindenkit irányítana a magyar Telekom anyacégén keresztül

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) partnerségre lép a Deutsche Telekommal, hogy továbbra is az emberekre erőszakolja a COVID-útlevelet, és gyakorlatilag megfossza az ENSZ tagállamait önálló döntéseik meghozatalától. 

A koronavírus világjárvány úgy tűnik, mára már a kormányok és szervezetek játszóterévé vált, hogy hosszú távú politikáinak és rendszereinek bevezetése egyszerűbb legyen, mint valaha. A WHO most egy világméretű járványügyi egyezmény bevezetésére készül, amiért világ egyik legnagyobb telekommunikációs vállalatával, a német Deutsche Telekommal szövetkezik. Célja, hogy „a Föld minden emberét összekösse a QR-kódos digitális azonosítóval”, amely lehetővé teszi a várva várt globális oltási útlevélrendszer létrehozását.

Minek ide szuverén egyenlőség?

Félő azonban, hogy a kialakulóban lévő rendszer veszélyezteti az ENSZ tagállamainak szuverenitását, hiszen mindez magánéletünk és a személyes adataink biztonsága, de még a nemzeti önállóság szempontjából is megkérdőjelezhető.

A szerződés tervét egyébként már tavaly decemberben jóváhagyta a WHO egészségügyi közgyűlése. A rendszer bevezetését kifejezetten fontosnak tartják, amit az is igazol, hogy a szóban forgó közgyűlés az 1948-as alapítása óta akkor ülésezett másodszor. Ez nem is véletlen, hiszen amennyiben 2024-ig a szerződésről megállapodás születik, és ha minden a tervek szerint alakul, a világjárványok kitörésekor az irányítási jogkör gyakorlatilag az ENSZ kezébe kerül.

A rendszer univerzális, kötelező, és transznacionális lesz, olyan nem megválasztott bürokraták fogják működtetni, akik már a COVID világjárványra való reagálást is elbaltázták” – figyelmeztetett a Brownstone Intézet.

Többé nincs szükség közös egyetértésre

Januárban az Egyesült Államok további módosításokat intézett a WHO felé, amelyek megreformálnák a minden ENSZ tagállamra kötelező érvényű Nemzetközi Egészségügyi Rendszabályzatot (IHR). A korrekció lehetővé tenné, hogy a WHO az államokkal való konzultáció nélkül is eljárhasson.

Az érintett államoknak többé nem kell egyetértenie a WHO főigazgatójának azon megállapításával, hogy egy-egy nemzetközi aggodalomra okot adó esemény közegészségügyi vészhelyzetnek minősül” – írják.

A terv egyik további eleme, amely segítené a WHO-t új hatásköreinek „érvényesítésében”, a már említett globális COVID-útlevélrendszer. Az ENSZ ezt nem a szuverén országok kijátszásának építőköveként értelmezi, hanem úgy magyarázza, mint egy „támogatás” a nemzeti és regionális „bizalmi hálózatok és ellenőrzési technológia” kiépítésében, melyet a jövőbeni oltási kampányok során is be lehet majd vetni.