Amerika tovább pénzeli az orosz-ukrán háborút – a 15. fegyverszállítmány indult el

2022.07.09.
Olvasási idő: 1 perc

Amerika az orosz-ukrán konfliktus elsőszámú érdekeltjévé vált az elmúlt hónapok során és vaskos összegekkel próbálja elősegíteni a békét. Legalábbis hivatalosan ez a tényállás, a tömérdek mennyiségű fegyver azonban megkérdőjelezhetővé teszi az USA valódi szándékait. Csakugyan Ukrajna megsegítése és a helyi lakosok megóvása a célja vagy önös érdekek is vezérlik Oroszországgal szemben?

Pénteken, azaz július 8-án, Joe Biden és az amerikai Kongresszus megszavazott egy újabb, 400 millió dollár értékű segélycsomagot Ukrajna számára. Ez lesz a 15. szállítmány 2022. február 24-e óta, amikoris Oroszország inváziót indított Ukrajna ellen. Ezzel együtt eddig körülbelül 7 milliárd dollárt fordítottak a kelet-európai ország támogatására.

Az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának tagja azt nyilatkozta, hogy a szóban forgó fegyverek előzetes átalakításokon estek át, hogy képesek legyenek visszaverni akár egy komolyabb orosz támadást is a donbászi fronton. Ennek ellenére az utóbbi hetekben világossá vált, hogy Oroszország kezében van az irányítás, Ukrajnának pedig mindenekelőtt a védekezésre kell fókuszálnia.

„Ukrajna elsősorban olyan nehéztüzérségi eszközökre szeretne szert tenni, mint amilyenek a Howitzer tarackok vagy a HIMARS rakétarendszerek. A rövidesen útnak induló katonai segély tartalmazni fog 4 efféle rakéta-sorozatvetőt, így összesen 12 áll majd az ukránok rendelkezésére”, adta hírül egy bennfentes.

Amerika orosz-ukrán háború

A HIMARS (vagyis High Mobility Artillery Rocket System) rendszerek használatával az ukrán kormány szerint könnyen megmásíthatják az erőviszonyokat. Általuk lehetőségük nyílik csapást mérni az orosz fegyverraktárakra és parancsnoki központokra, ezáltal előrenyomulva az ellenséges terület irányába.

Jóllehet Vlagyimir Putyin orosz kormányfő radikális megnyilvánulásai a helyzetre vonatkozóan egészen hajmeresztőek, de az USA hozzáállása is hagy némi kivetnivalót maga után.

Mialatt Amerika az orosz-ukrán konfliktust kihasználva arra koncentrál, hogy Ukrajna nevében Oroszországgal hadakozzon, az amerikai polgárok saját megélhetésükért aggódnak. A gazdasági helyzet aggasztó, az infláció az egekben, a kormányigazgatás azonban milliárdokat öl egy idegen háborúra. A helyiek értetlenül állnak a helyzet előtt és jobb szeretnék, ha az ő jólétük élvezne elsőbbséget kormányuk számára.

Tünde

Jelenleg közgazdásznak tanulok a Debreceni Egyetem Pénzügy és számvitel szakán, mellette pedig újságíróként és fordítóként ténykedem. A BitcoinBázis csapatához 2021 nyarán csatlakoztam, egy rövidebb szabadúszó időszakot követően. A pénzügyi világ működése régóta foglalkoztat és előszeretettel követem nyomon az innovációit. A kriptovalutákkal a BB révén ismerkedtem meg, ahol azóta gazdasági történésekkel, technológiai újításokkal és kriptopiaci fejleményekkel kapcsolatban írok beszámolókat.

Legfrissebb hírek

technológia

Rejtett kütyük, amikről nem is tudtad, hogy léteznek

A modern technológia világában hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy csak a jelen képes bonyolult megoldásokat produkálni, pedig a történelem tele van lenyűgöző, gyakran bizarr szerkezetekkel, amelyeket koruk zsenijei terveztek. A 19. és
műanyag

Mit iszol az üvegből valójában?

Sokan úgy gondolják, hogy az üvegpalack a legegészségesebb választás, ha csomagolt italról van szó. Környezetbarát, nem oldódik bele semmi, és még elegáns is. De egy friss francia kutatás most alaposan megkérdőjelezi ezt
hu_HUHungarian

Mielőtt továbblépnél