Az igazságra fény derül: tudtak az oltások mellékhatásairól, mégis elhallgatták

A Fuori dal Coro olasz műsorból kiderült, hogy az Olasz Gyógyszerügynökség (Aifa) az oltási kampány kezdetén belső e-maileket küldött. A hivatal tudott a régiók által bejelentett mellékhatások magas arányáról és a halálesetekről, de úgy döntött, elhallgatja.

Az Aifa tudott a nemkívánatos vakcinahatások magas arányáról, mégis úgy döntött, elhallgatja a nyilvánosság elől. Az oltási kampánynak gyorsan és zökkenőmentesen kellett haladnia, és türelmet kellett tanúsítani azon több ezer ember iránt, akik – még ma is – megbetegednek a vakcinától.

Már 2021 januárjának első napjaiban, amikor az oltóanyagot az idősek és legyengült immunrendszerrel rendelkezők számára elérhetővé tették, Norvégiából érkeztek jelentések az oltás utáni halálesetekről. Az egyik tisztviselő javasolta, hogy készítsenek egy GYIK útmutatót az idősek megnyugtatására, mivel “nagy a valószínűsége annak, hogy a nemrég beoltott idős személyeknél haláleset következik be”. Az ügynökség akkori igazgatója, Nicola Magrini a következőket válaszolta: “Belőlem még mindig egy kis szorongást és idegességet vált ki az olvasása… ezért azt javasolnám, hogy a következő 48-72 órán belül hibátlan legyen”.

Marianna Canè újságíró riportjából kiderült – 2021. január 15-ét írunk -, hogy “a gyengélkedő betegek a nem vizsgált populációk közé tartoznak”, ahogy egyébként a Pfizer is megírta saját jelentésében. Mégis engedélyt kaptak a törékeny személyek beoltására, annak ellenére, hogy tisztában voltak azzal, hogy a vakcina hatékonyságát és mindenekelőtt biztonságosságát nem ellenőrizték. 2021. január 18-án az olasz régiók a vakcinák mellékhatásaival kapcsolatban az Aifa részére nyugtalanító jelentéseket küldtek.

Emilia-Romagna figyelmeztetett arra, hogy 100 000 adagra 1000 esetet jelentenek, “magas jelentési arányról” és “releváns jelentési adatokról” beszélve. Ekkor mit tett a Gyógyszerügynökség? Válaszában úgy fogalmazott:

Az ilyen jelentéseket csak belső használatra szabad felhasználni, javasoljuk, hogy ne hozzák nyilvánosságra”.

És mi volt a teendő az Astrazeneca oltóanyaggal kapcsolatos mellékhatásokkal? Egyetlen tollhúzással az adatok eltűntek a jelentésből.

A Fuori dal Coro, egyébként állami tv műsora egyedüliként teret adott az oltás áldozatainak, a sok hirtelen elhunyt családjától a maradandó károsultakig. Mario Giordano, a műsor igazgatója úgy fogalmazott:

“Tudomány, amely prostituálta magát a politika szolgálatában. Azt várom, hogy valaki válaszokat adjon nekünk, azt várom, hogy Schillaci egészségügyi miniszter életjelet adjon, és fényt derítsen ezekre a hangzatos leleplezésekre, de ugyanezt kérem Giorgio Palùtól, az Aifa elnökétől is.”

A járvány hivatalosan is véget ért, így sokan követelik az igazságot az elmúlt több mint 2 évről.

“Évek óta azt mondják nekünk, hogy a tudomány mindenek felett áll, de az adatok elrejtése és annak megakadályozása, hogy a lakosság megismerje az igazságot, nem tesz jó szolgálatot a tudománynak” – érvelt az újságíró Cané.

“Az Aifától más magatartást vártam volna, olyat, amelyik egyenesen a terepre megy, hogy minden információt összegyűjtsön az olaszok egészségével kapcsolatban. Ehelyett most azt tapasztaljuk, hogy nemcsak a gyógyszerészeti rendszert lehetetlenítették el, hanem szisztematikusan eltitkolták a váratlan eseményeket”.

A Fuori dal Coro beszámolója szerint Nicola Magrini, a korábbi igazgató nem küldte el az illetékes ügyészségnek az öt, potenciálisan az oltásokkal összefüggésbe hozható haláleset boncolási eredményeit tartalmazó sürgős kérést tartalmazó dokumentumokat.

Ezek közé tartozik Stefano Paternò szicíliai katona is, aki 2021 márciusában hunyt el néhány órával az Astrazeneca oltás beadását követően. Fontosságuk ellenére azonban a dokumentumok hónapokig porosodtak a hivatali asztalon. 2021 augusztusában jutott eszébe az egyik vezetőnek, hogy megkérdezi a többieket: “Rosszul emlékszem, vagy ezt azért nem küldtük el az ügyészségnek, mert a főigazgató nem akarta?”.

Felmerül tehát a kérdés: hány más dokumentum végezte esetleg a kukában, ami a lakosság számára fontos információkat tartalmazott?

Az Aifa a botránnyal kapcsolatban egyelőre nem nyilatkozott.