Coinbase CEO: az EU új kriptotörvénye kizsigereli az adatvédelmi szabályokat

Brian Armstrong, a Coinbase vezérigazgatója szerint az EU új törvénye a nem letétkezelői kriptopénz tárcákra vonatkozóan innováció- és adatvédelem-ellenes.

Az EU Parlament Gazdasági és Monetáris Bizottsága és az Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága március 31-én megszavazta azt a javaslatot, amely előírja a kriptotőzsdék számára, hogy gyűjtsék be és adják ki a nem letétkezelői digitális tárcákat használó ügyfelek adatait. A döntés óriási felháborodást váltott ki a kriptoközösségben, amihez néhány kriptós nagykutya is hozzászólt.

Armstrong 1 millió Twitter követőjének azt írta, hogy a tőzsdék visszautasítják az intézkedést, mert az bevezetné a kriptók igazi megfigyelési rendszerét.

“A pénzátutalási rendelet legutóbbi parlamenti tervezete másként kezeli a kriptót, és minden olyan személyt, aki kriptót tart, mint a fiatot. Minden kriptotranzakció (és nem csak az 1000 eurós küszöbértékkel rendelkező tranzakciók, mint a fiat esetében) “utaztatási szabályra jogosult” lenne.”

Megemlíti, hogy a politika milyen hatással lesz a kriptofelhasználókra és az olyan tőzsdékre is, mint a Coinbase.

“Mielőtt kriptót küldene vagy fogadna egy nem letétkezelői tárcából, a Coinbase-nek információt kell gyűjtenie, tárolnia és ellenőriznie a másik félről – aki nem a mi ügyfelünk -, mielőtt az átutalás engedélyezett lenne. Továbbá, bármikor, amikor 1000 euró vagy annál nagyobb összegű kriptót kap egy nem letétkezelői tárcából, a Coinbase köteles lesz jelentenie Téged a hatóságoknak. Ez még akkor is érvényes, ha nincs jele gyanús tevékenységnek”.

Armstrong szerint az új törvény teljesen ellentmond az EU által olyannyira támogatott adatvédelmi normáknak.

“Ez kiiktatja az EU minden munkáját, amelyet annak érdekében végzett, hogy globális vezető szerepet töltsön be az adatvédelmi törvények és irányelvek terén. Emellett aránytalanul bünteti a kriptotulajdonosokat, és mélyen aggasztó módon csorbítja egyéni jogaikat. Ez rossz politika.”

Bár még nem lépett hatályba a kriptotörvény – hiszen újabb tárgyalások várnak rá – a közösség nem fűz túl nagy reményeket ahhoz, hogy az Unió mégis meggondolja magát. Ha pedig ez az eszement tervezet mégis jogerőre emelkedik, az iszonyú hatással lesz mind az európai felhasználókra, mind pedig a kriptovállalkozásokra.