Döbbenetes titokra derült fény a híres közösségi platformról

A Twitterről lehúzta a vizes lepedőt Elon Musk. Döbbenetes titokra derült fényt, amikor a milliárdos vállalkozó átvette a platformot.

A Twitter új tulajdonosa, Elon Musk azt állította, hogy sokkolta, amikor tavaly megvásárolta a közösségi médiaóriást, és átvette felette a teljes irányítást, hiszen megtudta, hogy az amerikai kormány brutális mértékben vesz részt a Twitter kommunikációjában.

“Az, hogy a kormányzati ügynökségek ténylegesen teljes hozzáféréssel rendelkeztek mindenhez, ami a Twitteren történt, teljesen kiakasztott” – mondta Musk a Fox News műsorvezetőjének, Tucker Carlsonnak, azt állítva, hogy “nem volt tisztában ezzel”, amíg végül tavaly októberben 44 milliárd dollárért meg nem vásárolta a Twittert.

Musk megerősítette, hogy az állami megfigyelés szó szerint mindenre kiterjedt, a felhasználók privát üzeneteitől kezdve a tweetekig. A hamarosan műsorra kerülő interjú vasárnapi reklámjából azonban nem derült ki, hogy Musk konkrét ügynökségeket vagy azok módszereit nevezi-e meg. Az sem világos, hogy azóta mi változott, ha változott egyáltalán valami, ami korlátozná a kormányzat hozzáférését az emberek magánjellegű kommunikációjához.

A Twitter októberi megvásárlása és a platform vezérigazgatói posztjának betöltése óta Musk rendszeresen belső dokumentumokat és közleményeket publikál, hogy fényt derítsen a korábban átláthatatlan cenzúrapolitikára és a szövetségi bűnüldöző és hírszerző ügynökségekkel való kapcsolataira, és független újságírókat kér fel az egyes dokumentumdömpingek nyilvánosságra hozatalához.

Matt Taibbi újságíró, aki már decemberben beszámolt az első aktáról, nemrég cenzúra-ipari komplexumnak titulálta a közösségi médiaplatformot, amely a nem kormányzati szervezetek és az amerikai kormányzat összejátszását a nekik nem tetsző információk elhallgatása érdekében, és “olyan bürokráciának nevezte, amely hajlandó feláldozni a tényszerű igazságot a szélesebb narratív célok szolgálatában”.