Kicsoda Észak-Korea legbefolyásosabb nője?

Kim Dzsongun rejtélyes lánytestvéréről már többször cikkezett a mainstream média. Olyan hírek röppentek fel, hogyha a nagyvezér meghal feltételezhetően ő fogja átvenni Észak-Koreában a hatalmat. Kim Jodzsong-ot a nyugati média egy őrült, hatalommániásnak tünteti fel, de igazából semmit sem tudni a fiatal koreai nőről. Ki is ő valójában?

Kim Jodzsong 1987-ben született, három évvel fiatalabb bátyjánál Kim Dzsongun-nál. A 33 éves nő Svájcban, egy elit, nemzetközi iskolában tanult. De nem azt, hogy mit is jelent a demokrácia vagy hogyan is működik egy fejlett, jómódú nyugati ország. Apja egy ideig rejtegetni akarta a lányát az észak-koreai elit előtt, Kim Jodzsong ugyanis a diktátor egyik ágyasától született. Észak-Koreában az államvezetés komoly erkölcsi normákat támaszt a közemberekkel szemben, de az ország fejének akár több száz ágyasa és több felesége is lehet.

A fiatal lány néhány évvel később visszatért Észak-Koreába, és a fővárosban, a Kimirszen Egyetemen tanult jogot úgy, hogy korábban érettségit sem szerzett. Egy különleges programot indított számára az egyetem, ami azt jelentette, hogy 6 hónap alatt jogi diplomát szerzett, míg az átlagos hallgatóknak hosszú évig kellett az iskolapadban görnyedni ugyanazért a végzettségért.

Jelenleg a Koreai Munkáspárt igazgatóhelyetteseként tevékenykedik, illetve a kormány propagandáért felelős osztálynál tölt be vezető pozíciót. Kim Dzsongun rezsimének szóvivője, ezért is lehetett mostanában elég sokat hallani róla. Kim Jodzsong emellett egy másik érdekes pozíciót is betölt, ami leginkább a metamfetaminhoz, azaz egy kábítószerhez köthető. Talán sokan nem tudják, de Észak-Koreának nemcsak a hackertámadásokból van pénze, hanem a drogokból is. A világ egyik legnagyobb kábítószer értékesítője, mely feladatok koordinálásáért Kim Dzsongun húga a felelős. Több dél-koreai szakértő szerint a fiatal nő maga is kemény kábítószeres lehet, hiszen borzasztóan sovány, az arcán pedig a drogfogyasztók felismerhető jelei láthatók.

Úgy tudni, hogy Észak-Korea legbefolyásosabb tábornokának fiához ment feleségül, akit még az egyetemen ismert meg. Állítólag az egyetemi csoportjában rajta kívül mindenki férfi volt. Az apja közölte, hogy válasszon magának férjet, így esett a választása az elismert tábornok fiára. A szerelem elhanyagolható, hiszen Észak-Koreában a hatalom megtartása a fontos. Az elit sosem vegyül a köznéppel, így el sem volt képzelhető az, hogy egy átlagos férfit válasszon társául. Házasságából egyébként 2 gyermeke született.

Még rosszabb világ várhat a helyiekre, ha a fiatal nő hatalomra kerül

Habár Észak-Koreában elképzelhetetlen, hogy egy nő vegye át az ország feletti irányítást, úgy tűnik, hogy Kim Jodzsong az egyetlen, aki a nemzet élére kerülhet, ha bátyja meghal.
Nem is olyan régen arról számoltunk be, hogy Kim Dzsongun drasztikusan lefogyott. A fogyás okaként többen arra gondoltak, hogy végre egészséges életet él a diktátor ezért vesztett súlyából. Több dél-koreai szakértő szerint viszont komoly egészségügyi problémái vannak, hiszen ilyen rövid idő alatt ennyi súlyt veszteni nem normális. Emellett elgondolkodtató az is, hogy néhány hete helyettest nevezett ki maga helyett a Munkáspártban, ami korábban sohasem történhetett meg az észak-koreai rezsimben. Ha a vezér elhuny, fia kerülne a hatalomra, de ő még csak 12 éves. Nem marad tehát senki, aki a helyébe léphetnek, csak a húga, legalábbis addig, míg az unokaöccse nem lesz nagykorú.

Egyesek azt gondolhatnák, hogy Kim Jodzsong jobb vezető lehetne bátyjánál, hiszen nő, nyugaton tanult, de nő létére még brutálisabb az őrült fivérénél is. Diplomáciai kapcsolatok kialakítására képtelen. Rendszeresen fenyegetőzik, a nemzetközi találkozókat lemondja, mindenkivel ellenséges.

Sok észak-koreai egyenesen retteg attól, hogy ő kerüljön a hatalomra. Mivel apósa az ország hadseregének feje, beláthatatlan következményei lehetnének annak, ha a fiatal nő irányítaná a nemzetet, a hadsereggel szorosan együttműködve. Az észak-koreai hadsereg nem azért van, hogy megvédje az országot a külföldről érkező fenyegetésektől, hanem azért, hogy brutális rendet teremtsen és a felkelések, lázadások írmagját is kiírtsa.

Tehát ha Kim Dzsongun meghal, Ézsak-Korea nem lesz független. A rezsim olyan stabil lábakon áll, amelyet belülről egyszerűen lehetetlen lesz megdönteni. Emellett olyan komoly támogatója van kívülről, mint Kína. Ami a legembertelenebb helyzetben is ki fog állni a diktatúra mellett.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük