Lelépne az Ericsson Svédországból a Huawei tiltása miatt

Egy svéd sajtóorgánum arról számolt be, hogy az Ericsson svéd távközlési óriás ellenzi azt a kormányzati tilalmat, amely megakadályozná a Huawei és a ZTE részvételét az ország 5G hálózatának kiépítésében.

Borje Ekholm, az Ericsson vezérigazgatója kijelentette, hogy az Ericsson elhagyja Svédországot, ha a hatóságok megakadályozzák a Huawei és a ZTE közreműködését – írta meg egy helyi újság, a Dagens Nyheter (DN).

Svédország piaca túl kicsi, így érthető, hogy a jobb napokat is megélt Ericsson foggal-körömmel ragaszkodnak a kínai piachoz. A vállalat szerint ez az egész Huawei tiltás nem más, mint tiszta politika. A DN úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Államok nyomást akar gyakorolni Svédországra, hogy az internetes infrastruktúra fejlesztési programjából zárja ki a Huawei-t. Az Ericsson pénzügyi jelentése szerint, a svéd telekommunikációs óriás értékesítésének legalább 10 százalékát Kína adja. A Huawei és a Ericsson egy nagy ellátási láncban működő vállalat, és már jó ideje üzleti kapcsolatban áll egymással. Az Ericsson számára tehát óriási veszteség lenne az, ha Svédországban betiltanák a Huawei berendezéseinek a használatát. Számos elemző szerint az Egyesült Államok egyes politikai céloktól vezérelve démonizálja a kínai vállalkozásokat és technológiákat, és szándékosan akadályt görget ezen cégek elé, ami nem kedvez a globális technológia fejlődésének.

2020 decemberéig több mint 50 országban mintegy 130 szolgáltató épített 5G hálózatokat, de a felhasználók száma a vártnál alacsonyabb volt. Sokak szerint az őrült összeesküvés-elméletek is közrejátszhattak abban, hogy alapvetően nem népszerű az 5G. Az 5G felhasználók többsége Kínában van, ahol már közel 200 millióan használják napi szinten az új megoldást. Ez azt jelenti, hogy a globális felhasználók 85 százaléka kínai.

Hu Qimu, a Kínai Digitális Gazdasági Intézet vezető kutatója azt nyilatkozta: “Gazdasági okokból egyetlen kormány sem fogja betiltani a Huawei-t. A jövőben az egyes országok Huawei-el kapcsolatos politikája elsősorban az Egyesült Államok befolyásától és érdekeitől függ.”

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük