Egy közös holdbázis kialakításával Oroszország és Kína újra beszállhat az űrversenybe

Újonnan épülő holdbázis kialakításán dolgozik Oroszország és Kína.

A kínai nemzeti űrügynökség, a CNSA és az orosz űrszervezet, a Roszkozmosz múlt héten írt alá egy megegyezést egy közös holdbázis kialakításáról. Az űrközpontban kísérleti kutatásokat folytatnak majd mind a Hold felszínén, mind pedig a Holdhoz közeli légtérben.

A Bank of America elemzője, Haim Israel már a múlt hónapban felhívta az ügyfelei figyelmét, hogy az űrverseny ismét fokozódni látszik. Az Egyesült Államok már létre is hozta a saját űrhadseregét, a United States Space Force-t, ami a nagyhatalmak egyre növekvő hadrendi lépéseire ad választ. Az alábbi térképen jelölték, hogy 1966-hoz képest 2016-ra mennyivel több országnak van saját műholdja az űrben.

Műholdak világszerte

Az oroszok és a kínaiak most közös erővel szeretnének fellépni az Egyesült Államok ellen, mind anyagi erőforrás, mind pedig szakértelem területén.

Kialakulóban van tehát egy többpólusú nemzetközi hatalmi játszma, ahol az országok mind szeretnének egy-egy kisebb szeletet kihasítani a Hold felszínéből. Nem véletlenül megy a Holdért a verseny: mindenki szeretne hozzáférni a Holdon található ritka kőzetekhez és ásványi anyagokhoz. Több ezer milliárd dollárnyi vasérc, nikkel és nemesfém található ugyanis sokkal nagyobb koncentrációban a Holdon, mint a Földön bárhol.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük