5 hasznos tipp, ami segít elkerülni a hackereket

A technológia fejlődése azt jelenti, hogy maga az internet is folyamatosan fejlődik. A Web 1.0-tól a Web 2.0-án át a Web 3.0-ig még csak most kezdtük el az internet következő változatát. A Web 3 azonban már most, a fejlődési szakaszban is rendelkezik néhány biztonsági kihívással, amelyeket a hackerek szíves-örömest kihasználnak. Rengeteg munka vár még ránk, mire a Web 3 teljesen működőképessé válik. A legnagyobb kihívást kétségtelenül a biztonság jelenti, amint arra a Web 3 feltöréseiről szóló rendszeres médiajelentések is rávilágítanak. Az internet új változata csak akkor lehet sikeres, ha a jelenlegi biztonsági kihívásokat megoldják, és a hackerek számára szinte lehetetlenné teszik a felhasználók adatainak, tulajdonainak ellopását.

Mutatunk néhány módszert, amely segíthet a gonosz Web 3.0 hackerek csínytevéseinek elkerülésében.

1. Ne csatlakoztasd a pénztárcádat akármilyen dApphoz

Ha Web 3-at használsz, az első biztonsági intézkedés, amit meg kell tenned, hogy az elsődleges pénztárcádat nem csatlakoztathatod akármilyen decentralizált alkalmazáshoz. Ha a pénztárcádat egy dApphoz kell csatlakoztatnod, győződj meg róla, hogy ez a megfelelő dApp, hogy elkerüld a pénzed elvesztését.

2. Ne kattints a Telegramban vagy Discordon megosztott linkekre

Bár a Telegramot és a Discordot használhatod a csevegésre és kapcsolatteremtésre, még mindig nem tudhatod biztosan, hogy mik az emberek valódi szándékai ezeken a hálózatokon. És ahogyan azt tanácsolják, hogy ne kattints az interneten megosztott véletlenszerű linkekre, hacsak nem tudod ellenőrizni a forrásukat, ugyanez a szabály vonatkozik a Discordon és a Telegramban megosztott linkekre is.

Mindig légy óvatos, amikor a dAppok megnyitásához szükséges linkekre kattintasz, mivel a linkeket könnyen átirányíthatják. Győződj meg róla, hogy az adott link, amelyhez hozzáférsz, az adott dApp által a közösségi oldalukon megosztott link.

3. Ne ossz meg személyes információkat

A túl sok információ online megosztása sebezhetővé tesz téged a hacker támadásokkal szemben. Soha ne ossz meg személyes adatokat, hacsak nem tudod pontosan, hogy miért van rá szükség, és hogyan fogják felhasználni.

Emellett természetesen soha ne ossz meg olyan érzékeny információkat, mint az elsődleges pénztárcádhoz kapcsolódó tranzakciós adatok.

4. Ellenőrizd, hogy valóban azzal beszélgetsz, akivel hiszed, hogy beszélgetsz

Sajnos nem könnyű ellenőrizni, hogy kik érhetnek el online. Az emberek elrejthetik valódi indítékaikat, és ezek az indítékok nem feltétlenül ártatlanok. Ha valaki online keres fel téged, ellenőrizned kell, hogy a felhasználó nem csak megszemélyesíti az általa mutatott személyt. Az egyik módja annak, hogy ezt ellenőrizd, hogy más csatornákon, felületeken keresztül keresed meg a személyt. Manapság a fehér hollónál is ritkább, hogy valaki csak egyetlen szociális platformon legyen elérhető. Ha egy új virtuális barátra teszel szert, legyen az az első, hogy rákeresel a nevére valamilyen más közösségi felületen. Ellenőrizd, vannak-e gyanút keltő ismerősei, bejegyzései, megnyilvánulásai.

5. Különböző webhelyeken különböző jelszavakat használj

Soha nem jó ötlet ugyanazt a hitelesítő adatot használni különböző közösségi platformokon vagy weboldalakon. Fontold meg egy jelszókezelő használatát. A jó jelszómenedzserek nemcsak erős, hanem egyedi jelszavakat is létrehoznak. Így, ha végül az egyik fiókodat feltörik, legalább az összes többi fiókod adata nem kerül kiszivárgásra.

 

Bár a Web 3 még gyerekcipőben jár, úgy tűnik, hogy a következő évtizedben az internet ezen új verziója felé tarthatunk. Mielőtt azonban a hétköznapi felhasználók ténylegesen használhatnák a “decentralizált internetet”, a biztonsági problémákat még meg kell oldani. Ellenkező esetben a Web 3 nem biztos, hogy megvalósul.