Otthoni számítógéppel is lehet kriptovalutát bányászni ezen az új blokkláncon

A Monero mögött álló fejlesztői csapat bemutatta a Tari-t, egy új Layer 1-es blokkláncot, amely alapértelmezés szerint elrejti a tranzakciós adatokat, és támogatja a kriptobányászatot személyi számítógépeken is.

Az ex-Moneros fejlesztők új blokklánca arra a tézisre épül, hogy a személyes adatok védelme, a játékos kriptobányászat és egy adag nosztalgia megnyerheti a kriptofelhasználók következő hullámát. Egy önálló proof-of-work hálózatként indul, ahol bárki, aki Mac-kel vagy PC-vel rendelkezik, bányászhatja a natív Tari kriptót az XTM sticker alatt, és saját maga védheti egyenlegét a nyilvánosságtól. Eközben csatlakozni lehet a tavaly májusban indult a több mint 700 000 airdrop résztvevőből álló, folyamatosan növekvő közösséghez.

A Tari zászlóshajó alkalmazása, a Tari Universe egy igazi vizuális élménnyé alakítja át a bányászatot. Valós idejű visszajelzésekkel, energiafelhasználási csúszkákkal és kattintással vezérlőkkel segíti a felhasználókat. Ezekkel a felhasználók szüneteltethetik vagy szabályozhatják, hogy mennyi CPU-t használnak erre a tevékenységre. A bányászat az SHA3x és a RandomX algoritmusok között oszlik meg, a blokkjutalmak pedig fele-fele arányban oszlanak meg a szólóbányászok és az csoportokba rendeződött bányászok között.

„A Tari Universe igazi pénzautomatává változtatja a számítógépet. Úgy működik, hogy kihasználja a számítógép számítási teljesítményét a Tari hálózat blokkjainak megoldására. Ezzel segítesz a Tari hálózat biztonságának megteremtésében, miközben Tari token (XTM) jutalmakat kapsz.”

A Tari tokenomikája

Tari

A Tari tokenkibocsátási modellje 21 milliárd XTM tokennel indul, amelynek 30%-a előbányászott a hivatalos honlap adatai szerint. A maradék – 14,7 milliárd token – a publikus bányászat számára tartják fenn, a jutalmak pedig blokkonként fokozatosan csökkennek. Az 1%-os  kibocsátásos struktúra az első 12 év után biztosítja a bányászok folyamatos ösztönzését.

Tari tokenomika

Az előbányászott rész az infrastruktúra (9%), a közösségi programok (5%), a hozzájárulók (4%) és a korai résztvevők (12%) számára kerül kiosztásra airdrop formájában. Az ebből a tokenből részesülők a bányászatot követő hat-tizenkét hónap elteltével adhatják csak el a készleteiket, addig tartaniuk kell azt.

A hálózat két tokenes rendszert használ: az XTM az alapréteget (Minotari néven), míg az XTR a második réteget (Ootle néven) működteti. A felhasználók 1:1 arányban égethetnek XTM-et XTR-re egy dinamikus „Throttle” mechanizmuson keresztül. Ez a kereslet alapján módosítja a verési költségeket, míg az aktivitás során elégetett díjak segítik a kínálat kezelését.

Tari

Az XTM és az XTR közötti egyensúlyt úgy tervezték, hogy idővel szigorodjon, bár a tényleges felhasználási szokások még váratnak magukra.