Félmilliárdos bitcoin-vásárlás után jön a GameStop kriptofizetési rendszere

A kriptovaluták és a mainstream vállalati kultúra összefonódása megkezdődött: az egyik pillanatról a másikra változó globális trendek következtében a bitcoinnak elévülhetetlen szerep juthat, melyből a világ egyik legismertebb videójáték- és gyűjtőkártya-kereskedője szintén részesedhet.

Miután a GameStop részvénye néhány éve még csak spekuláció révén tudott emelkedni, addig mostanra tudatos bitcoin-akvizíciók révén válik egyre népszerűbb befektetési eszközzé. A vállalat hamarosan elkezdheti bevezetni új kriptovalutás fizetési rendszerét, amely egy teljesen új korszakot hozhat a vállalat életében.

A GameStop és kriptovaluták összefonódása

A Reddit-közösség által felfuttatott GameStop az elmúlt időszakban új irányokat vett, mivel a hagyományos hardverértékesítés egyre telítettebb piacnak bizonyult. Ryan Cohen, a vállalat vezérigazgatója, nemrégiben a CNBC-nek adott interjút, ahol az új irányzatról is beszélt.

Cohen szerint a vállalat csökkenteni akarja hardverfüggőségét és a gyűjthető tartalmakra és a digitális integrációra akarnak fókuszálni. Ezzel összefügg a kriptovaluták támogatásának is az ötlete, mely egy új vásárlási módszert is eredményezhet a fogyasztók számára.

„„Lehetőség van rá, hogy a gyűjtőkártyákat kriptóval vehessük meg. Most az a feladat, hogy felmérjük: valóban van-e erre igény.” – nyilatkozta a vezérigazgató

Hozzátette, minden kriptovalutát megvizsgálnak, de a végső döntésnél a vevők szava lesz a mérvadó.

Nagy verseny a megmaradt bitcoinokért

A GameStop május végén egy merész húzással 4 710 Bitcoint vásárolt, több mint 500 millió dollár értékben. Sokak szerint ezzel más cégek stratégiáját másolják, de Cohen sietett leszögezni: szó sincs erről, ők saját utat követnek. „A kriptovaluta legnagyobb haszna, hogy inflációs időszakban védelmet nyújt; ez egyfajta biztosíték, nem befektetési divathullám.”

A GameStop pénzügyi háttere stabil – több mint 9 milliárd dollár készpénzzel és befektetésekkel rendelkeznek –, így a további lépéseket is kellő megfontoltsággal tervezik. Korábban már próbálkoztak kriptotárca- és NFT-platformmal, de a szabályozás hiánya miatt mindkét szolgáltatást leállították. Most azonban a vezetők megfontoltabb, mégis nyitottabb stratégia mentén vizsgálják a digitális gazdaság lehetőségeit.

Hullámvasút a tőzsdén

Cikkünk írásakor a GameStop NYSE-n listázott részvénye 23,40 dolláron kereskedik, miután idén már több mint 23%-ot esett. Májusban – amikor bejelentették a Bitcoin-vásárlást – a részvények rövid ideig 30%-ot drágultak, ám júniusban, újabb tőkeemelési terv következtében, ismét csökkentek. A vállalat ezzel párhuzamosan 450 millió dollár friss tőkét vont be, és a tervek szerint akár digitális eszközökbe is fektethet a jövőben, ha a piac és a jogi környezet ezt lehetővé teszi.

A grafikán a GameStop (NYSE: GME) részvényárfolyamának alakulása látható 2025 elejétől július közepéig. Az árfolyam jelentős ingadozás után 23,40 USD-n zárt, ami 23,68%-os csökkenést jelent az év elejéhez képest.

Befektetői szempontból azonban a GME továbbra is túlértékelt, mivel fundamentálisan 12-16 dollár között van a részvény fair árfolyama.

Merre tart a GameStop?

A GameStop története rávilágít: azok a cégek maradnak az élvonalban, amelyek bátran, de felelősen lépnek az ismeretlenbe. A kriptovalutás fizetés bevezetése nem csupán technológiai, hanem szemléletbeli váltást is jelent – a vásárlók igazi igényei alakítják a jövőt, és a GameStop ezúttal nemcsak követi, de formálja is a trendeket. Ki tudja, hogy néhány év múlva mennyire lesz mindennapos a digitális valuták használata a gyűjtők világában? Annyi bizonyos: a GameStop most ismét élen jár az innovációban, miközben nyitott szemmel várja, merre fordul a piac.

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ