A BTC-vel hasonló a helyzet most, mint 2021-ben, de vannak eltérések

Egyre növekszenek az elvárások a Bitcoinnal kapcsolatban, ahogy a legnagyobb kriptovaluta árfolyama rövid időre átlépte a 46 ezer dolláros szintet (aktuális ár: BTC Price BTC Price ). Nagy BTC birtokosok még a meglendülés előtt sikerrel azonosítottak lehetőségeket és újabb nagyobb vásárlásokat hajtottak végre. És mindezek közepette a BTC egyik kulcsfontosságú mutatója kritikus szintre jutott. Plusz arról már korábban is esett szó, hiszen sok helyen sokszor mutogatják azt, hogy a BTC birtokosok 90%-a profitban van.

Vannak a 2021-es bikapiachoz képest ellentmondó BTC indikátorok is

Az IntoTheBlock tett közzé nemrég egy tweetet arról az X-en, hogy a Bitcoin kínálat 1%-ánál többet birtokló BTC hodlerek 14 ezer BTC-t vásároltak csak a múlt héten. Ezeket akkor vették meg, amikor az árfolyam bőven 43 ezer dollár alá zuhant.

Ezzel párhuzamosan viszont a Santiment és a CryptoQuant elemzései azt mutatják, hogy a kriptotőzsdék BTC tartalékai növekedtek ugyanebben az időszakban. Tehát a befektetők részéről megjelent egy eladási nyomás, valószínűleg profitrealizálási céllal. Ami azt illeti, a kriptotőzsdéken és az azokon kívül elérhető bitcoin mennyiség közötti különbség folyamatosan csökken. Ez ismét csak az eladási nyomásra utal.

És ahogy fentebb írtuk, ez egy metrika kritikus pontra jutásához is vezetett. A BTC piaci kapitalizációjának Fibonacci visszahúzódási szintje elérte a 0,618-as szintet. Ez az indikátor vízszintes vonalakkal mutatja meg a valószínű támasztási és ellenállási szinteket.

Amikor ezt a szintet utoljára elérte ez az indikátor 2021-ben, akkor az azt követő hetekben a Bitcoin árfolyama történelmi csúcsra jutott. Ezúttal azonban más a helyzet, mert a BTC napi árfolyamdiagramján visszaesés volt látható. Ez valószínűleg a Bitcoin spot ETF jóváhagyás körüli aggodalmakhoz köthető. És pesszimistább kilátást mutatnak a Bollinger Hullámok is, amelyeknél a Bitcoin ára elérte a felső határértéket.