A svájci MoneyMuseum minden nyomát eltüntette Craig Wright hazugságainak
A zürichi MoneyMuseum eltávolította azokat a hivatkozásokat, amelyek szerint Craig Wright Satoshi Nakamoto, a Bitcoin álnéven ténykedő megalkotója, mivel valótlannak és egyes látogatók számára bosszantónak nevezte őket.
A svájci múzeum alapítója, a Dow Banking Corporation egykori vezetője, Jürg R. Conzett írt egy esszét (amit 2021-ben archiváltak) a pénz útjáról a középkor óta és annak a szélesebb társadalomra gyakorolt hatásairól.
Azonban a BTC párti @bitnorbert nevű felhasználó 2024. augusztus 1-jén felfedezte, hogy a MoneyMuseum eltávolított egy szövegrészt, amely arra utalt, hogy Craig Wright valójában Satoshi Nakamoto. Ezek után egy másik részletet is töröltek, ami Wright könyvéről, a Satoshi’s Vision: The Art of Bitcoin-ról tett említést.
Conzett egy friss interjúban elmondta, hogy a Satoshi Vision szövegét azért módosították, “mert egy idejét múlt információról volt szó és úgy tűnt, hogy néhány olvasót felbosszantott, különböző okokból kifolyólag”. Kihangsúlyozta: “Semmiféle formában nem támogattuk Craig Wright ténykedését”.
Conzett eredetileg azt írta, hogy 10 évvel Satoshi Nakamoto eltűnése után “Craig Wright megjelent a nyilvánosság előtt és elmagyarázta miért választott akkor álnevet s miért tűnt el, illetve miért tért most vissza”, mielőtt a könyvére hivatkozott volna.
Senkit sem érdekel, hogy ki is valójában Satoshi Nakamoto?
Továbbá azt is megjegyezte, hogy az elmúlt 5 évben senkit sem foglalkoztatott az a kérdés, hogy “ki is Satoshi?”. Elmondása szerint: “Nem lényeges és úgy vélem, hogy ez a kérdéskör irreleváns”, hozzátéve: “Nem fontos sem a BTC, sem a BCH szempontjából, a bsv-t illetőleg pedig frusztráló. A közösség többi részét egyáltalán nem érdekli”.
Idén az Egyesült Királyság igazságszolgáltatási rendszere megállapította, hogy Wright állításai hamisak és bizonyíthatóan nem ő volt Satoshi Nakamoto.
Wright azóta sem fellebbezett az ítélet ellen, annak ellenére, hogy azt állította, hogy fog és a Crown Prosecution Service elé került a lehetséges hamis tanúzás vádja miatt.
Álláspontját tisztázva Conzett azt nyilatkozta, hogy ő személy szerint 2015 óta BTC hívő és be is fektetett a Bitcoin ökoszisztémába. Emellett azt állította, hogy a svájci Bitcoin Suisse kriptotőzsde részvényese és úgy gondolja, hogy a BTC segíteni fogja a központi bankok digitális valutáit kordában tartani.