A Radix Magyarországon is népszerűsíti a DeFi innovációit

Október 20-án, azaz a tegnapi nap folyamán a Radix decentralizált hálózat szervezésében Európa szerte NFT workshopok kerültek megrendezésre. Személyesen is lehetőségünk nyílt részt venni az eseményen, így premier plánban ismerkedhettünk meg a decentralizált pénzügyek nyújtotta radixos lehetőségekkel.

Korábban már beszámoltunk róla, hogy az RDX Works a nyár folyamán több európai városban -köztük Budapesten és Szegeden- rendezett kriptó témájú rendezvényeket. A szimultán lezajlott workshopok célja az volt, hogy minél több emberrel ismertesse meg a DeFi és az okosszerződések világát.

A rendezvénysorozat sikerén felbuzdúlva a Radix úgy döntött, hogy ősszel is folytatja világkörüli ismeretterjesztést, s újra ellátogat kicsiny hazánkba is. Amszterdam, Varsó, Lisszabon és Prága mellett Budapesten, Debrecenben és Szegeden is várták a látogatókat. A részvétel újfent ingyenes volt, a résztvevőknek csupán egy előzetes regisztrációt kellett megejteniük.

A Radix NFT-kkel szeretné forradalmasítani a pénzügyi rendszert

A mostani alkalom célkitűzése az volt, hogy az érdeklődők betekintést nyerjenek az NFT-k szektorába. A szervezők rá szerettek volna világítani arra, hogy a nem-helyettesíthető tokenekben sokkal több rejlik az észvesztő árakon eladott profilképeken túl. Az NFT-k a jövő pénzügyi rendszerének szerves részét képezhetik majd s a bennük lakozó potenciált a kisemberek is könnyedén hasznosíthatják.

Radix workshop

A workshopok az összes helyszínen 10:00 és 17:30 között zajlottak le, a 7 helyszínen párhuzamosan. A regisztrációt követően 11 órakor kezdetét vette az első előadás, amelyet Addam Simmons, az RDX Works stratégiai igazgatója tartott a Web 3.0 témájára vonatkozóan. Ezt az LMFAO duóból ismert és őrültségeiről elhíresült Redfoo beszámolója követte, aki az utóbbi időben kriptohívővé avanzsálódott és megtanult kódolni is. A zenész a kódolást a Scrypto programozási nyelven sajátította el és másokat is buzdított annak használatára. Bryan Sharpley is osztotta az előtte szólók nézeteit s elmesélte saját történetét a Rust-alapú programozási nyelvvel kapcsolatban. Matthew Hine, az Radix termékvezetője, ezután bővebben is ismertette a Scrypto-ban való programozás csínját-bínját.

A lezajlott előadásokat 12 óra magasságában egy “ebédszünet” követte, amely során a látogatók a finom falatok közepette ismeretségeket köthettek egymással. Később Omar Abdulla bemutatója következett, aki egy rövid ismertető után részletekbe menően elmagyarázta programozás folyamatát. Ezután jött a nap legizgalmasabb része, a Scrypto Coding Challenge. A résztvevők egyénileg és csoportosan is kipróbálhatták magukat a kihívás alkalmával.

Ha a létrehozott kód működőképes volt, pénzjutalom ütötte az illetékes személyek markát. Továbbá, egy kérdőív kitöltésével egy nyereményjátékba is bekapcsolódhattak, amely során egy 500 dollár értékű Lego Lamborghini került kisorsolásra. Emellett pedig a Radix munkatársai a rendezvény teljes ideje alatt azon szorgoskodtak, hogy minden zökkenőmentesen folyjon.

Remélhetőleg a közeljövőben még sok hasonló kezdeményezés kerül magvalósításra Magyarországon, népszerűsítve ezzel a kriptoszektor és a DeFi jelentőségét.