Kétharmaddal szavazta meg az amerikai képviselőház az új kriptós törvényt

Az amerikai képviselőház hétfőn olyan jogszabályt fogadott el, amely régóta várt jogi egyértelműséget teremthet a kriptoeszközök besorolására, nyilvántartására és letéti kezelésére vonatkozóan. A “Pénzügyi innováció és Technológia a 21. században (FIT21)” néven futó törvényjavaslatot a republikánusok szinte egyhangúlag támogatták. Plusz a demokraták is 71 támogató szavazatot adtak, így a végeredmény 279 “igen” és 136 “nem” volt. A kriptoszektor és ismert kriptos cégek vezetői alapvetően dicsérték a jogszabályt. Amely az első lépés a digitális eszközök kereskedelmére és nyilvántartására vonatkozó egyértelmű szabályozás felé.

Bár vannak ellenzők, azért az amerikai kripto törvény simán ment át az amerikai képviselőházon

Brian Armstrong, a Coinbase vezérigazgatója azt posztolta az X-en nem sokkal a szavazás előtt, hogy az amerikaiaknak szüksége van egy világos szabályrendszerre. Szerinte nem lehet hagyni, hogy néhány ellenséges aktivista a terület átláthatatlan szabályozását fegyverként használja fel a szektor ellen. A törvényjavaslat egyik megalkotója a republikánus French Hill szerint a jogszabály tartalmaz egy ideiglenes felügyeleti eljárást a digitális eszközökkel foglalkozó cégek számára. Ennek keretében a szövetségi szabályozó hatóságoknál “regisztrációs szándéknyilatkozatot” nyújthatnak be, amíg a szabályozók nem véglegesítik az iparági felelősség megosztására vonatkozó szabályokat. A javaslat a fogyasztók tőkéjének szigorú védelmét írja elő. Ez nem teszi lehetővé, hogy az ügyfelek pénzeszközeit más eszközökkel keverjék a platformok. Ahogy tette mondjuk az FTX kriptotőzsdéje.

Az új szabályozás segít annak tisztázásban is, hogy milyen digitális eszközöket kell szabályoznia az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletnek (SEC) az Áru- és Határidős Kereskedelmi Bizottsággal (CFTC) szemben. A szabály ellenzői szerint a törvényjavaslat a dúsgazdag kriptos cégeknek kedvez, akik ellenállnak a SEC által előírt regisztrációs kötelezettség teljesítésének. Gary Gensler, a SEC elnöke szintén kritizálta a törvényjavaslatot. Azt állítva, hogy a hatályos törvények elegendőek a kripto szabályozásához, és az iparág egyszerűen nem hajlandó betartani azokat. Ő is azt az érvet hangoztatta, hogy a javaslat a befektetők helyett a dúsgazdag cégeket védi. A többségben lévő támogatók szerint viszont tiszta kereteket kell adni a kriptoszektornak az USA-ban is, hogy ne maradjanak le a riválisokkal szemben a fejlődésben. A Biden-kormány alapvetően ellenzi a FIT21 javaslatot. De hangsúlyozta, hogy amennyiben mindkét házon átmegy, akkor nem fogja megvétózni. Legalábbis ellenkező irányú megnyilatkoztatást még nem tettek.