Kétharmaddal szavazta meg az amerikai képviselőház az új kriptós törvényt

Az amerikai képviselőház hétfőn olyan jogszabályt fogadott el, amely régóta várt jogi egyértelműséget teremthet a kriptoeszközök besorolására, nyilvántartására és letéti kezelésére vonatkozóan. A „Pénzügyi innováció és Technológia a 21. században (FIT21)” néven futó törvényjavaslatot a republikánusok szinte egyhangúlag támogatták. Plusz a demokraták is 71 támogató szavazatot adtak, így a végeredmény 279 „igen” és 136 „nem” volt. A kriptoszektor és ismert kriptos cégek vezetői alapvetően dicsérték a jogszabályt. Amely az első lépés a digitális eszközök kereskedelmére és nyilvántartására vonatkozó egyértelmű szabályozás felé.

Bár vannak ellenzők, azért az amerikai kripto törvény simán ment át az amerikai képviselőházon

Brian Armstrong, a Coinbase vezérigazgatója azt posztolta az X-en nem sokkal a szavazás előtt, hogy az amerikaiaknak szüksége van egy világos szabályrendszerre. Szerinte nem lehet hagyni, hogy néhány ellenséges aktivista a terület átláthatatlan szabályozását fegyverként használja fel a szektor ellen. A törvényjavaslat egyik megalkotója a republikánus French Hill szerint a jogszabály tartalmaz egy ideiglenes felügyeleti eljárást a digitális eszközökkel foglalkozó cégek számára. Ennek keretében a szövetségi szabályozó hatóságoknál „regisztrációs szándéknyilatkozatot” nyújthatnak be, amíg a szabályozók nem véglegesítik az iparági felelősség megosztására vonatkozó szabályokat. A javaslat a fogyasztók tőkéjének szigorú védelmét írja elő. Ez nem teszi lehetővé, hogy az ügyfelek pénzeszközeit más eszközökkel keverjék a platformok. Ahogy tette mondjuk az FTX kriptotőzsdéje.

Az új szabályozás segít annak tisztázásban is, hogy milyen digitális eszközöket kell szabályoznia az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletnek (SEC) az Áru- és Határidős Kereskedelmi Bizottsággal (CFTC) szemben. A szabály ellenzői szerint a törvényjavaslat a dúsgazdag kriptos cégeknek kedvez, akik ellenállnak a SEC által előírt regisztrációs kötelezettség teljesítésének. Gary Gensler, a SEC elnöke szintén kritizálta a törvényjavaslatot. Azt állítva, hogy a hatályos törvények elegendőek a kripto szabályozásához, és az iparág egyszerűen nem hajlandó betartani azokat. Ő is azt az érvet hangoztatta, hogy a javaslat a befektetők helyett a dúsgazdag cégeket védi. A többségben lévő támogatók szerint viszont tiszta kereteket kell adni a kriptoszektornak az USA-ban is, hogy ne maradjanak le a riválisokkal szemben a fejlődésben. A Biden-kormány alapvetően ellenzi a FIT21 javaslatot. De hangsúlyozta, hogy amennyiben mindkét házon átmegy, akkor nem fogja megvétózni. Legalábbis ellenkező irányú megnyilatkoztatást még nem tettek.

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ

Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!

MI A TEENDŐD?
  1. Regelj a Bitpandára
  2. Hitelesítsd a fiókod
  3. Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
  4. Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
  5. Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
KÉSZ és HODL!

Regisztrálok

Értékelés

logo