Az Egyesült Arab Emírségek királyi családja blokklánc projektbe fektet

Az Egyesült Arab Emírségek királyi családja megvásárolta a Crypto Price Index (CPI) projekt 15%-át, amely a Dow Jones Index kriptovaluta változatát kívánja létrehozni blokklánc alapon. Őfelsége, Sheikh Abdullah Bin Rashed Al Sharqi és Khalfan Saeed Al Mazrouei, az Egyesült Arab Emírségek elnöki kabinetjének volt helyettes titkára lettek a projekt részvényesei. Ez az első alkalom, amikor a királyi család nemcsak támogat egy decentralizált pénzügyi platformot, hanem részvényesként és befektetőként is csatlakozik.

Herbert Law, a CPI vezérigazgatója megjegyezte, hogy egy ilyen partnerség hozzájárulhat a decentralizált pénzügyi termékek gyors globális elterjeszkedéséhez is. Azt mondta, hogy

Örülök annak, hogy a CPI-t olyan erős partnerek támogatják, mint az Arab Emírségek királyi családjának tagjai. Az ilyen tapasztalt, nagy múlttal rendelkező piaci szereplők elismerése azt jelenti, hogy a CPI-nek minden esélye megvan arra, hogy az ágazat számára fontossá váljon.”

A királyi család képviselői úgy vélik, hogy a dinamikusan fejlődő viszont ingatag kriptovaluta piacnak egy átfogó, iparági megfigyelésre használható eszközre van szüksége.

A CPI-index blokklánc alapon működik, és 200 vezető kriptovalutáról gyűjt adatokat. Lehetővé teszi a piaci szereplők számára, hogy gyorsan reagáljanak az áringadozásokra, és időt spóroljanak meg, amikor teljes képet akarnak kapni a piaci hangulatról. Mivel a kereskedésre leginkább a nagy sebesség jellemző, így a CPI csoport egy speciális algoritmust dolgoz ki, amely a legfrissebb adattudományi technikákat alkalmazza, a nagyszámú és folyamatosan változó paraméterek valós idejű megfigyelésére.

A kriptobarát Kelet-Európa

A CPI-t úgy tervezték, hogy informatív legyen és az iparág valós helyzetét tükrözze a folyamatosan változó piacon. Law szerint “A gyorsan változó és növekvő kriptovaluták piacán az összes digitális eszköz felügyelete nagy problémát jelent. A felhasználóknak fontos, hogy valós idejű elemzéseket kaphassanak. Függetlenül attól, hogy tapasztalt befektető vagy kezdő valaki, megbízható, könnyen használható eszközre van szüksége, amely kollektív képet ad az ágazatról.”

A kezdeményezés iránt már az USA-ból, Ázsiából és Kelet-Európából is vannak érdeklődők. Iosif Erdos, a kelet-európai fejlesztési igazgató azt mondta, hogy a projektet Romániában, Moldovában és Magyarországon kívánják bővíteni, ahol egyre népszerűbbek a digitális valuták.

Romániában aktívan nő a kriptovaluta használók száma. A legfrissebb adatok szerint az ország lakosságának 12%-a rendelkezik valamilyen kriptovalutával, míg a vállalkozások előszeretettel használnak digitális pénzt a belföldi és külföldi üzleti partnerekkel folytatott tranzakciók során. Ez figyelemreméltó adat, tekintve, hogy az Egyesült Királyságban és Franciaországban a kriptovaluta rajongók tábora csak fele ekkora. A magyarok és a moldávok gyakran veszik igénybe a különböző kriptotőzsdék és automaták által nyújtott szolgáltatásokat. E két országban drasztikusan nőtt a kripto-tranzakciók száma is”, mondta Erdos.

A CPI alapítói már számos partnerkapcsolatot kötöttek olyan piacvezetőkkel, mint a ZBX tőzsde és az ICO Malta. A vállalat nemcsak a platform fejlesztésén dolgozik, hanem egy saját token kibocsátásán is. A token várhatóan év végén kerül bemutatásra.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük