Egy Bitcoin maxi szerint az ETH már csak egy mémcoin

A Bitcoin fanatikus kriptoinfluenszer, Fred Krueger nemrégiben aggodalmának adott hangot az Ethereum (ETH) alapvető trendjeivel és a lehetséges szabályozási problémákkal kapcsolatban. Krueger megjegyzései, amelyeket egy X-en közzétett bejegyzésben osztott meg, kiemelték az Ethereum hálózati aktivitására és tranzakciós hasznosságára vonatkozó statisztikákat.

Krueger első körben kiemelte az Ethereum szárnyaló árfolyamát, különösen a nemrégiben elért kétéves csúcsot, ami némileg ellentétes a hálózati aktivitás csökkenésével. Annak ellenére, hogy az ETH elérte a 3000 dollárt (aktuálisan: ETH Price ETH Price ), Krueger rámutatott, hogy a napi aktív felhasználók száma jelentősen visszaesett, a 2021-es 120000-ről az elmúlt évre 66000-re. És ez valamelyest aggasztóbb, ha a blokklánc vezető decentralizált tőzsdéjét, az Uniswap V3-at nézzük. Még valahol 2020-ban napi 60 ezer aktív felhasználó volt a tőzsdén, ma már csak 16 ezer körül van ez a szám.

Krueger állításai az ETH helyzetéről csak kiragadott statisztikákon alapulnak?

Egyértelműen látszik az, hogy az ETH láncot már nem használják annyian közvetlenül. A Bitcoin maximalista influenszer az Ethereum jelenlegi helyzetét a Shiba Inu (SHIB) mémcoinjához hasonlította. A bejegyzés lényege az volt, hogy hiába teljesít jól az Ethereum árfolyama, valójában folyamatosan csökken a lánc hasznossága és felhasználhatósága. Főleg más alternatív blokkláncokkal szembeállítva, mint a Solana vagy az Avalanche láncaival. Ettől függetlenül persze a befektetőket nem fogja ez meggátolni, hogy beszálljanak a 361 milliárd dolláros piaci kapitalizációval bíró coinba/láncba.

A kritikus hangvételét folytatva Krueger komoly aggályokat fogalmazott meg azzal kapcsolatban, hogy az Ethereum spot ETF valaha is jóváhagyást kap majd az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelettől (SEC). Konkluzióként azt fogalmazta meg posztja végén, hogy “el kell kerülni az ETH-t bármi áron.” Nem csoda, hogy a hozzászólások jelentős részében komoly kritikákat kapott a posztja miatt. Több kommentelő is rámutatott, hogy a napi aktív felhasználók számának értékelése a mainnet vonatkozásában félrevezető. Olyan, mintha a Bitcoin értékét is ez alapján becsülnénk. Plusz többen cáfoltak állításokat is, volt aki rámutatott, hogy az Arbitrum is komoly csökkenést mutat az elmúlt 12 hónapban. Egy “John Doe” nevű felhasználó pedig kiemelte, hogy a teljes zárolt érték vonatkozásában volt jelentős csökkenés a DeFi világában. A befektetők csökkenteni akarják kockázati kitettségüket, mielőtt újra be akarnának fektetni.