Az indonéz kormány idén végre elindítja a saját kriptotőzsdéjét
![Az indonéz kormány idén végre elindítja a saját kriptotőzsdéjét, kiemelt kép](https://www.bitcoinbazis.hu/wp-content/uploads/2022/09/bitcoin-bourse.jpg)
Az egyik szingapúri pénzügyi portál értesülései szerint az indonéz kormány azt fontolgatja, hogy még az év vége előtt kriptotőzsdét indít. Erről állítólag az indonéz kereskedelmi miniszterhelyettes, bizonyos Jerry Sambuaga beszélt a 2022-es NXC Nemzetközi Konferencián Balin. A legjobb indonéz startupokat bemutató konferencián a miniszterhelyettes azt mondta, hogy azért indítják el az állami kriptotőzsdét, mert látják az érdeklődést a digitális pénzeszközök iránt és meg akarják védeni a lakosság érdekeit.
Az indonéz állami kriptotőzsde indításának háttere
A kormány már 2021-ben is meg akarta lépni a platform elindítását, de akkor a folyamat komplexitása miatt elhalasztották a tervet. A halasztás a miniszterhelyettes szerint csak azt mutatja, hogy „mennyire óvatosak és mennyire jól akarnak csinálni mindent”. A portálon megjelent cikk szerint a kormánytisztviselő hosszasan fejtegette azt is, hogy milyen komoly előkészületeket igényel egy ilyen tőzsde elindítása. Specifikusan kiemelte, hogy azt is meg kell vizsgálniuk, milyen cégek vehetnek részt a kereskedésben. Nem kell azonnal rosszra gondolni az állami szerepvállalás kapcsán. Hiszen az állam megjelenése csak növelheti a versenyhelyzetet az indonéz kriptoszektorban és hozzásegíthet ahhoz, hogy még több céges és intézményi befektető jelenjen meg a kriptok piacán. Jelenleg az indonéz hatóságok 25 kriptotőzsde működését engedélyezték.
Indonéziában lehetőség van a kriptoeszközök legális kereskedelmére, viszont fizetőeszközként nem elismertek a kriptok. További pozitívumként idén áprilisban az indonéz adóhatóság a kriptobefektetésekből származó nyereség adóját és áfáját 0,1%-ban határozta meg. Ami viszont Indonézia, egy 275 milliós, muszlim-többségű állam esetén kifejezetten fontos tény, hogy az ország vezető vallási testülete a kriptovalutákat haramnak minősítette, amely az iszlám törvények szerint tehát tiltott. Így nehezebben értelmezhető az a szám, amely szerint 2021-ben több mint 57,5 milliárd dollár értékben bonyolítottak kriptotranzakciókat az országban. Ez 1224%-os növekedés az előző évhez képest.
Ez a cikk is érdekelhet: Kiszivárogtatta a kormány titkait, de őt senki sem tudja elkapni