Az UST érme lett a harmadik legnagyobb stabilcoin

Az UST (TerraUSD) lett a harmadik legnagyobb stabilcoin, miután piaci kapitalizációja a napokban megelőzte a BUSD piaci kapitalizációját. Így már csupán két stabil érme van előtte. Az egyik a messze legnagyobb és legismertebb Tether (USDT), a másik pedig az USDC. A Luna ökoszisztémához kapcsolódó UST így már 17,5 milliárd dolláros piaci kapitalizációval rendelkezik. Bár a Luna mögött álló csapat ambiciózus terveket jelentett be és hosszabb távon a második legnagyobb stabil érmévé akarják tenni a TerraUSD-t, ez a cél még továbbra is messze van. A második helyezett USDC piaci kapitalizációja több, mint 49, a Tether piaci kapitalizációja pedig több, mint 82 milliárd dollár, tehát ennek a szintnek az eléréséhez nagyságrendbeli ugrásra lenne szükség.

Bitcoin, mint stabilcoin fedezet?

A Luna projekt az utóbbi időben bitcoin felhalmozásába kezdett, aminek egy részét, az USDT stabilcoin fix értékének biztosítására szolgáló fedezetként tartanák. Ez mondani sem kell, hogy ellentmondásos reakciókat váltott ki. Egyesek szerint valódi forradalmi kriptó innováció, míg mások szerint így már gyakorlatilag nem is tekinthető stabil érmének a TerraUSD, mivel stabil érmének csak a fix fiat fedezetű érmék tekinthetőek. Ennek ellenére a projekt nem áll le, a cél az, hogy a Luna projekt ökoszisztéma mögött (amelynek a stabilcoin natív érméje az UST), több, mint 10 milliárd dollár értékű bitcoin legyen.

Mindezen folyamatok hatására a Luna projekt másik natív, szabadon árazott érméje, a Luna árfolyama február vége óta közel megduplázódott. Igaz már 2021 év vége felé is járt hasonló sávban. A Luna projekt vezérigazgatója, Do Kwon annyira biztos a Luna érme sikerében is, hogy több, mint 10 millió dollár értékben között személyes fogadásokat iparági szereplőkkel arról, hogy az érme árfolyama év végén 88 dollár fölött lesz. Ez a jelenlegi árfolyamnál körülbelül 10 százalékkal magasabb, de pár hete még e fölött a szint fölött mozgott az árfolyam. A 88 egyébként nem hasraütésre bemondott érték. A 8-as szám ugyanis legfőképp Kínában, de Ázsiában máshol is szerencsés számnak számít. Minél több 8-as számjegy szerepel egy számban, annál szerencsésebb. Így minden bizonnyal a 88 lett a logikus választás, hiszen a 888 azért erős túlvállalás lett volna.

( Forrás )