Technikai elemzés: feszültség a bitcoin grafikonjain

Az elmúlt hetek leginkább az altcoinokról szóltak annak ellenére, hogy a bitcoin árfolyama 120 000 dollár környékén tábort vert. Miközben az ether, a solana és a többi nagy kapitalizációjú digitális eszköz folytatja felemelkedését, addig a bitcoin az elmúlt hét napban szinte meg sem mozdult. Utánajártunk, mely technikai indikátorokra érdemes figyelni most, hogy a bitcoin-dominancia megközelítette a 60%-os szintet.
Feszültség a bitcoin grafikonján
A technikai elemzések egyre népszerűbbek. A historikus adatokból generált előrejelzések általában rövidebb és hosszabb távon is beválhatnak, ugyanakkor ilyen turbulens időszakban, amikor a makroökonómia és a geopolitika bármikor boríthatják a piacot, érdemes fenntartásokkal kezelni.
Cikkünk írásakor a bitcoin
BTC Price
(BTC) árfolyama 118 600 dolláron kereskedik, miután az elmúlt hét napban semmit nem változott az értéke. Bár kisebb-nagyobb kilengések voltak mindkét irányba, a volatilitás mértéke kifejezetten alacsony a többi kriptovalutához képest.
A technikai elemzés arra utal, hogy az ár egy markáns ék mintából próbál kitörni, aminek sikeres áttörése akár új történelmi csúcsokhoz vezethet. A 4 órás grafikon alapján a Bitcoin már átlépte az említett háromszöget felfelé, és noha az RSI indikátor tegnap rövid időre 50 alá esett, gyorsan visszakapaszkodott – jelezve, hogy a bikák egyelőre kézben tartják a momentumot.

Bitcoin árfolyammozgása 2025 júliusában: technikai háromszög kitörési pontja, kulcstámaszok és ellenállási szintek.
Az elemzők az ilyen háromszög kitöréseknél a mozgás „bázisának” magasságát (legszélesebb pont) mérik, majd ezt hozzáadják a kitörési ponthoz, hogy célárat kapjanak. Jelenleg e metodika alapján az elsődleges célár körülbelül 126,200 dollárnál húzódik, tehát nagyjából 5–7% emelkedési potenciál mutatkozik rövid távon.
Szűnni nem akaró intézményi kereslet
Bár az elmúlt két napban összesen 200 millió dolláros nettó kiáramlást tapasztaltak az amerikai azonnali Bitcoin ETF-ek, a júliusi trend továbbra is masszív. Múlt hétig több mint ötmilliárd dollár áramlott be a tőzsdén kereskedett eszközökbe, július 10-én és 11-én pedig 2,2 milliárd dollár.

A spot Bitcoin ETF-ek napi beáramlásai és kiáramlásai 2025. júliusában – az intézményi mozgások határozottan rányomják bélyegüket a rövid távú trendekre.
A napokban elmaradtak a BlackRock vásárlásai, míg a kiáramlás hétfőn az ARK részéről (-77,5 millió dollár), kedden pedig a Bitwise részéről (-42,3 millió dollár) érkezett elsősorban. Apróbb kivonások történtek a Fidelity, a VanEck és a Grayscale részéről is, ugyanakkor a problémát leginkább a vásárlások elmaradása okozta: sem a BlackRock, sem pedig az Invesco, Franklin Templeton, WisdomTree hármas nem fektetett az eszközökbe a héten.
Ezek az adatok azt mutatják, hogy az intézményi befektetők, főként a masszív emelkedést követően, elkezdtek profitot realizálni és újrapozícionálni, ami rövid távon csökkentheti a bikapiaci lendületet. Meg kell jegyezni: az összes spot Bitcoin ETF együttesen továbbra is kiemelkedő, 151,6 milliárd dolláros eszközállományt őriz, amely a Bitcoin teljes piaci kapitalizációjának közel 6,5%-át adja. A net összesített beáramlás még mindig pozitív, 54,62 milliárd dollárnál jár.
Előretekintés a piacra
Általánosságban elmondható, hogy a piaci érdeklődés első sorban az altcoinok felé irányul. Miközben a BTC árfolyama az elmúlt 30 napban 16%-ot emelkedett, addig az ETH-é
ETH Price
(ETH) 62%-ot, az XRP-é
XRP Price
(XRP) pedig 71%-ot. Ilyen masszív napok után érthető, hogy néhány befektető profitot szeretne realizálni és egy esetleges korrekcióban alacsonyabb áron visszább venni készleteit, ugyanakkor az emelkedő trend továbbra sem tört meg.
A következő hetek sorsa azon múlik, visszatér-e az intézményi kereslet, és visszanyeri-e a vezető szerepét a bikák lendülete. Az egész kriptoszektor most lélegzet-visszafojtva figyel: újabb történelmi magasság, vagy átmeneti hűlés vár ránk? Egy biztos, minden eddiginél aktívabb és gyorsabban változó környezetre kell készülnünk.