Csúcsdöntést követően akár 120 000 dollárig is emelkedhet a bitcoin árfolyam

Az elmúlt hetek piaci teljesítményét követően ismét szárnyra kaptak a pletykák, hogy vajon meddig emelkedhet a bitcoin árfolyama. Miután ismét karnyújtásnyira kerültnk az eddigi történelmi csúcstól, a digitális eszközök teljesítménye messze túlszárnyalja a hagyományos piacokét. A globális gazdasági környezet és az erőteljes intézményi érdeklődés erős fundamentális hátteret teremt, ugyanakkor mikor kezdődhet el az igazi altcoin szezon?
Túlteljesítve a hagyományos eszközöket
2025 első negyedévét befektetői szemszögből egyértelműen a Donald Trump protekcionista gazdaságpolitikája határozta meg. A kereskedelmi háború azonban enyhülni látszik, az új megállapodások enyhítették a vámterheket, a piac pedig most fokozott figyelemmel követi a jegybanki kamatvárakozásokat az inflációs környezet stabilizálódása közepette.
Az S&P 500 a tavaszi mélyrepülést követően idén már 8%-os erősödést produkált, míg az arany unciánkénti árfolyama is stabilan 3200 dollár felett kereskedik. Ezzel párhuzamosan a bitcoin
BTC Price
(BTC) azonban messze túlteljesíti mindkét vezető eszközt. A digitális arany 75 000 dollár körüli lokális minimuma óta több mint 40%-ot erősödött, ezzel megerősítve a tényt, hogy a bikapiac messze nem ért még véget.

Bitcoin (+8,63%) erőteljesen emelkedik májusban az S&P 500 (+0,69%) és az arany (+23,38%) mellett – a technikai visszapattanás és az ETF-vásárlások együtt mozgatják az árfolyamot.
A következő lökést a piacoknak az amerikai jegybank adhatja meg. Előzetes várakozások szerint idénre három kamatvágást tervez a Jerome Powell vezette Fed, ugyanakkor a június 18-i ülésen erre mindössze 5% esélyt lát a CME Group.
Technikailag és fundamentálisan is szilárd
Azáltal, hogy a BTC ismét megugrotta a 107 000 dolláros szintet, mindössze néhány százalékra került az eszköztől a Donald Trump beiktatásakor elért 109 000 dolláros történelmi csúcs. Technikai szempontból a vezető digitális eszköz egyértelműen emelkedő trended követ, miután a 200 napos mozgóátlag keresztezésével kialakult az aranykereszt.
A hálózaton belüli adatok szintén a bikás környezet megteremtésén dolgoznak. A forgalomban lévő bitcon-készlek több mint 90%-a jelenleg profitban található, vagyis a befektetők jelentős része akár óriási nyereséget is realizálhat – mégsem teszik. Ahogyan arról múlt héten beszámoltunk, az on-chain indikátorok szerint bőven van még hely növekedni.
Szintén a felhalmozási fázist erősíti meg az intézményi befektetők érdeklődése. Az amerikai azonnali BTC ETF-ekbe év eleje óta több milliard dollar áramlott, az elmúlt 13 napból pedig csupán két alkalommal könyvelhettünk el negatív kiáramlást – május 6-án és május 13-án. A hét első napján több mint 660 millió dollárral nőtt a tőzsdén kereskedett eszközben tárolt tőke, aminek nagy részét (45%) a BlackRock szállította.

Napi Bitcoin ETF be- és kiáramlások (2025. május 1–20.) – Grayscale továbbra is a fő kiáramlási forrás, míg Blackrock és Fidelity dominál a beáramlásokban.
Eddig tarthat a lendület
Bár pontos becsléseket nehéz adni, meddig is tarthat ez a lendület, a növekvő globális likviditás (M2) és a grafikonok is arról árulkodnak, hogy egy potenciális csúcsdöntést követően hirtelen akár 120 000 dollárig is emelkedhet a bitcoin árfolyama.
Az optimista kilátásokat erősíti Anthony Scaramucci, a SkyBridge Capital alapítójának, az előrejelzése, miszerint 2025 végéig akár 200 000 dollár is lehet egy BTC. Ezt a nézetet vallja a Standard Chartered Bank is, ugyanakkor a BlackRock első embere, Larry Fink, még ennél is merészebb: az alapkezelő vezérigazgatója szerint akár 700 000 dollárig is emelkedhet egy BTC árfolyama, amennyiben a szuverén alapok portfóliójuk 2-5%-át bitcoinba allokálják.
A Bitcoin árfolyamának lendületes emelkedése ismét felkeltette a befektetők érdeklődését, amit a Trump-adminisztráció kriptobarát lépései, a stratégiai BTC-tartalék terve és a Genius Act törvényjavaslat is támogat.
Vugar Usi Zade, a Bitget COO-ja, az alábbiak szerint látja a Bitcoin jelenlegi szabályozási helyzetét:
A GENIUS Act előrelépése fontos mérföldkő a stabilcoin-piac szabályozásában: világos licenckövetelményeket, tartalékszabályokat és fogyasztóvédelmet vezet be, ami növelheti a piacba vetett bizalmat és versenyelőnyt adhat az Egyesült Államoknak a digitális eszközök globális szabályozásában. Ugyanakkor továbbra is vakfoltot jelent az offshore szereplők, például a Tether szabályozása. A megfelelés egyre költségesebb lesz, ami konszolidációt hozhat, és a tőkeerős, szabálykövető szereplők kerülhetnek előtérbe. A törvény valódi hatása végső soron attól függ, hogyan alkalmazzák majd a gyakorlatban.
A kriptópiac ciklikus természetéből adódóan a tudatos és megfontolt döntéshozatal most is kulcsfontosságú. Az emelkedés ígéretes, de a kockázatkezelés továbbra is elengedhetetlen minden befektető számára.