Ez Jack Dorsey és Elon Musk véleménye a Web3.0-ról

Pont a napokban írtunk Lark Davies kriptoinfluenszer tweetjéről a kriptovaluták népszerűségének növekedése kapcsán. Abban a posztban azt fejtegettük, hogy a Web3.0 a kriptovaluták népszerűségének robbanásszerű növekedését is elhozhatja sokak szerint. És pont a héten zajlott egy elég izgalmas kis üzengetés a Twitteren a Twitter korábbi vezérigazgatója, Jack Dorsey és a Tesla vezérigazgató Elon Musk között. Még hétfőn posztolta Dorsey azt, hogy a feltételezéssel ellentétben a Web3.0 nem a felhasználóké lesz, hanem a kockázatitőke-befektetőké. Szóval szerinte az egész csak egy centralizált entitás lesz, más néven.

Twitter

Megoszlanak a vélemények a Web3.0 szabadságát illetően

Ez egy nappal azután érkezett, hogy a hétvégén Elon Musk arról tweetelt, hogy a web3.0 jelenleg csak egy marketingfogás, semmi más. Rá is kérdezett, hogy “Látta valaki a web3.0-t“? Erre Dorsey akkor válaszolt is egy egyszerű, “valahol az A és a Z között van” üzenettel. Dorsey hétfői tweetje a kockázatitőke-befektetőkről komoly hullámokat indított el a követőik és más influenszerek között is. Volt olyan tweetelő, aki szerint Dorsey nem csak a Web3.0-ra utal, hanem a furcsa és ismeretlenebb kriptoprojektekre is, amelyeket a kockázatitőke-befektetők csak saját céljaikra használnak fel. Specifikusan meg is említette például a Solanát. Az tény egyébként, hogy a Web3.0 egyik nagy befektetője az Andreessen Horowitz (A16z) néven ismert kockázatitőke-társaság.

Ez utóbbi cég egyik társigazgatója viszont nem értett egyet Dorsey-val és pont a Twittert hozta fel példaként. Balaji Srinivasan szerint ugyanis a Twitter is a szólásszabadság platformjaként indult, ma már viszont céges és politikai cenzúra zajlik a platformon. Ugyanígy, a Web3.0 is csak egy esély, nem garancia a szabadságra. De lehetne folytatni az üzengetés bemutatását, beszállt például Alex Thron, a Galaxy Digital egyik vezetője, aki Dorsey-val értett egyet. Ugyanígy Alexander Leishman, a River Financial vezérigazgatója. Viszont a híres-hírhedt Winklevoss-ikrek szerint Dorsey csak képmutató, hiszen az első tweetjét NFT formájában 3 millió dollárért adta el és ezt is csak a Web3.0 tette lehetővé számára. Az ügy egyik konkluziójaként azt a tweetet lehet felhozni, amelyben Dorsey végül leírta, hogy Marc Andreessen, az Andreessen Horowitz egyik alapítója blokkolta Twitteren a kommentjei után. Ahogy Dorsey írta: “Hivatalosan is bannoltak a web3.0-ról“.