Feltörték a Tron X fiókját, az OKX már be is fagyasztotta a számlákat Justin Sun kérésére

Néhány hónappal azután, hogy a történelem legnagyobb hackertámadását követték el a Bybit ellen, újabb tőzsde függesztette fel átmenetileg a pénzeszközökre vonatkozó szolgáltatásokat. Bár nem konkrétan az OKX ellen követtek el támadást, a tőzsde mégis az eszközök befagyasztása mellett döntött.

Az eset hátterében a május 3-án feltört TRON DAO X-fiók áll, melynek következtében Justin Sun megkérte a tőzsdét, hogy a gyanús pénzeszközöket azonnal fagyasszák be. Habár a következő lépésekhez jogi koordináció szükséges, nem túl bíztató, hogy egy magánszemély ilyen befolyással rendelkezik. De mi történt pontosan?

Feltörték a Tron X-fiókját

Az egyik legsikeresebb és legmegosztóbb kínai üzletemberhez, Justin Sunhoz, köthető Tron-ökoszisztéma az egyik vezető első rétegű hálózat, mely első sorban a stabilcoin-tranzakciókról ismert. A projekt automatikus piacszabályozó mechanizmussal és DAO-val rendelkezik, az itt elvégzett műveletekről pedig a projekt X-fiókján lehet értesülni. Május 2-án azonban ezt a felületet feltörték, Justin Sun pedig aggodalmát fejezte ki a közösségi médiában potenciálisan elvégzett manipulációs támadások miatt.

A projekt első embere – követve a blokkláncon végzett tranzakciókat – azonnal felszólította az OKX kriptovaluta-tőzsdét, hogy a gyanús eredetű pénzeszközöket fagyasszák be, mivel azok az X-felület feltöréséhez kapcsolódhatnak.

„Bízunk benne, hogy az OKX gyorsan és felelősségteljesen fog eljárni, hogy platformjuk ne adjon lehetőséget a támadóknak tisztára mosni rosszindulatú bevételeiket, amiket a TRON DAO-ról szereztek meg.” – mondta Sun

Felfüggesztett eszközök

Május 3-án az OKX reagált is Sun kérésére. Azonnal felfüggesztették a gyanúsnak vélt pénzeszközöket, melyek potenciálisan a TRON DAO-hoz kapcsolódhatnak. A központosított kriptovaluta-tőzsde azonban kijelentette, ez csak átmeneti felfüggesztés és a további lépésekhez jogi koordináció szükséges, mivel egy ember nem hozhat meg ilyen döntéseket.

A tőzsde közleményben erősítette meg, hogy a jelenleg érvényben lévő fogyasztóvédelmi szabályok szerint fognak eljárni, vagyis nem járnak el közösségi médiában közzétett, vagy magánszemélyek által tett szóbeli kérések alapján.

Mivel a hackertámadást nem konkrétan a tőzsde ellen követték el, nem alkalmazható a tőzsde tágabb értelemben vett biztonsági gyakorlata. Justin Sun azonban ígéretet tett arra, hogy a visszaszerzett eszközöket elosztja az érintett felhasználók között. Azonban ehhez az OKX közreműködése is szükséges.

Kilátások a TRX árfolyamára

A Tron ökoszisztémájának a natív tokenje, a TRX, különösebben meg sem mozdult a hackertámadás ellenére.

A jelenleg 0,25 dollár körül kereskedő kriptovaluta bár követte a piac trendjét és minimális korrekciót elszenvedett, 24 órás grafikonon árfolyama nem változott semmit. A technikai elemzők szerint rövid távon a piac stabilizálódásával egy 0,28 – 0,30 dolláros TRX-árfolyam sem elképzelhetetlen. Ugyanakkor a történelmi csúcs (0,44 dollár) visszaszerzéséhez még több időre van szükség.

A piaci szereplők és a szabályozók szoros figyelemmel követik a következő lépéseket az incidens kapcsán. Az OKX megerősítette, amennyiben bármilyen visszaélést tapasztal, lépni fognak.

A kriptovaluta-piac fellendülésével várhatóan egyre gyakoribbak lesznek az ehhez hasonló visszaélések. Érdemes tehát saját tárcákon, és nem ökoszisztémákban tartani az eszközöket, hogy elkerüljük az ehhez hasonló incidenseket.