A Bitcoin bányászati nehézség 10%-ot emelkedett
A blokklánc adatok aktuálisan azt mutatják, hogy a Bitcoin bányászati nehézsége a legutóbbi hálózati kiigazítás során több mint 10%-kal nőtt. A bányászati nehézség a Bitcoin blokklánc egyik alapvető jellemzője, amely kezeli a kriptovaluta inflálódását. Tekintve, hogy a BTC kínálatának ugyan van egy felső határa, de ezt még nem érték el, így a coin kínálata folyamatosan emelkedik. A bányászok hoznak létre új BTC-t azáltal, hogy jutalmat kapnak a blokkok megoldásáért. A jutalom alapvetően fix összeg, amely a négyévente sorra kerülő felezés során feleződik meg mindig.
A Bitcoin bányászati nehézség és a hashráta kapcsolata
A fentiek tükrében látható, hogy a coinok létrehozási sebességének növelése a blokkok gyorsabb előállításával hajtható végre. A bányászok ezt úgy tehetik meg, hogy extra számítási teljesítményt adnak hozzá, így növelik a hashrátájukat. Persze a Bitcoin megalkotó Satoshi Nakamoto gondolt erre is. A bányászati nehézség nélkül a bányászok egyszerűen a végtelenségig növelhetnék a hashrátát, így pedig komoly inflációba kerülne a coin. Nakamoto viszont úgy programozta a Bitcoin blokkláncát, hogy az a blokkonkénti 10 perces szabványos blokklétrehozási sebességet célozza meg.
Amikor a bányászok eltérnek ettől az aránytól, a hashráta változtatásával, a BTC-hálózat éppen annyira változtatja meg a nehézségi szintet, hogy ellensúlyozza a hashrátában bekövetkezett változást. Ezekre a módosításokra körülbelül kéthetente kerül sor, és teljesen automatikusan történnek. Bár az állandó blokklétrehozási sebesség nem tesz semmit az infláció csökkentéséért, de mindenképpen kiszámíthatóvá teszi azt. A korábban említett felezési esemény az, ami az infláció ellensúlyozásában segít. A Bitcoin-hálózat legutóbbi kiigazítása nemrég történt, és jelentősen megnövelte a nehézséget, ahogy az alábbi grafikon mutatja.
Ez az új történelmi csúcsra (ATH) történő nehézségi kiigazítás azt jelentené, hogy a hashráta gyors növekedése is bekövetkezett. Ezt a 7 napos átlagos hashráta grafikonja ezt megerősíti. A számítási teljesítmény ugrásszerű növekedése azt jelentette, hogy a bányászok sokkal gyorsabban nyomták ki a blokkokat, mint ahogyan az a szabvány szerint kellene. Ezért több mint 10%-kal emelkedett a nehézségi szint, hogy a bányászok visszalassuljanak a szokásos ütemre.