A Duolingo mesterséges intelligenciára cseréli a munkaerő egy részét

A világ legismertebb nyelvtanuló alkalmazása, a Duolingo bejelentette, hogy mostantól nem alkalmaz külsős vállalatokat vagy munkatársakat azoknál a projekteknél, amelyeket a mesterséges intelligencia (AI) is el tud végezni.
Az „AI-First” kezdeményezés részeként a Duolingo már nem fog külsősöket alkalmazni olyan feladatokhoz, amelyeket az AI is megfelelően el tud végezni. A vállalat kezdetben e-mailben tájékoztatta a munkatársakat az újításról, nem sokkal később pedig a nyelvtanuló alkalmazás LinkedIn-fiókjára is felkerült a hír.
A bejelentés ellenére Luis von Ahn, a cég vezérigazgatója leszögezte, hogy „a Duolingo továbbra is egy olyan vállalat marad, amely fokozottan törődik az alkalmazottaival”, és hogy ez nem arról szól, hogy az embereket mesterséges intelligenciával helyettesítsék.
A Duolingo vezérigazgatója szerint a hangsúly a hátráltató tényezők megszüntetésén van, hogy a munkatársak a kreatívabb munkára és a fontosabb problémákra koncentrálhassanak.
A Duolingo feje szerint nem érdemes arra várni, hogy az AI tökéletes legyen
Von Ahn nyilatkozata rámutat arra, hogyan működhet a mesterséges intelligencia szélesebb körű alkalmazása az egész vállalaton belül:
„Nem fogunk mindent egyik napról a másikra újjáépíteni, és néhány dolog – például az, hogy az AI megértse a kódbázisunkat – időbe telik majd. Nem várhatunk azonban addig, amíg a technológia 100%-ban tökéletes lesz. Inkább sietünk, és időnként kisebb minőségi veszteségeket vállalunk, minthogy lassan haladjunk, és elszalasszuk a pillanatot.”
Hasonló kijelentés érkezett nemrég a Shopify vezérigazgatójától, Tobi Lütkétől is. Lütke ugyanis leszögezte, hogy mielőtt a munkatársak több erőforrást vagy támogatást követelhetnének, előbb be kell mutatniuk, hogy miért nem tudják már most is az AI segítségével elérni a céljaikat.
Az AI-szektor egyébként elképesztő növekedést és népszerűséget tapasztal, amit az is jól mutat, hogy átlagosan 77%-kal többet keresnek azok a programozók és szakemberek, akik mesterséges intelligenciával foglalkoznak.