BRÉKING: Ismét működik a kriptovaluták kiutalása a Revoluton!

Miután a Revolut több százmillió forint értékben fagyasztott be kriptoeszközöket Magyarországon, a felhasználók beszámolói szerint a neobank ismét engedélyezte a kifelé irányuló tranzakciókat.

Ahogyan arról beszámoltunk, július 4-én minden Revolut felhasználó e-mailt kapott arról, hogy a brit neobank azonnali hatállyal felfüggeszti a kriptoszolgáltatásait Magyarországon – mindezt a kormány vicc kategóriába sorolható új törvénye miatt.

A felhasználók azonban egyre több csoportban számolnak be arról, hogy ismét működik a kiutalás, vagyis már ki tudják menekíteni a kriptójukat a platformról. És bár kriptoeszközt vásárolni vagy eladni továbbra sem lehet, lehetőség nyílt arra, hogy átutaljuk a tokenjeinket egy másik tárcára. Itt megjegyeznénk, hogy ebben az esetben mindenképpen egy nem letétkezelő tárcát, vagy hardvertárcát javaslunk, mivel a Revoluthoz hasonló centralizált platformok – ahogyan a mostani példa is mutatja – bármikor befagyaszthatják az eszközeinket.

Revolut kripto

A felhasználók visszajelzései szerint ismét működik a kriptovaluták kiutalása.

Érdekes módon egyébként a Revolut semmilyen információt nem közölt arról, hogy engedélyezte a kifelé történő utalásokat.

UPDATE: A Revolut hétfőn reggel küldött egy emailt, amiben kifejtette, hogy ismét kiutalhatóak a kriptovaluták a platformról. Íme a Revolut levele:

Örömmel értesítünk, hogy Magyarországon újra elérhetővé váltak a kriptokivétek.

Mi változott?
A helyi szabályozást érintő legfrissebb módosításokat követően a kriptokivétek végre újra elérhetővé váltak a magyarországi ügyfeleink számára.

Ha van befizetett pénzed, azt most már átutalhatod egy másik pénztárcába.

Felhívjuk a figyelmedet, hogy a standard kivéti limitek és díjak érvényesek. A funkció a kiválasztott, több mint 30 támogatott token esetében érhető el.

Ne feledd, hogy a többi kriptoszolgáltatásunk jelenleg továbbra is szünetel, ami azt jelenti, hogy kriptoeladásra és -vételre nincs lehetőséged, és néhány egyéb szolgáltatást sem vehetsz igénybe, beleértve pl. a stakelést és a befizetést. A többi Revolut-szolgáltatást ez a változás nem érinti.

Hogyan vehetem ki a kriptómat?
Lépj az app alsó menüsorában a Kripto lehetőségre, majd koppints a Küldés opcióra.

Válaszd ki a küldeni kívánt kriptovalutát, és kövesd az alábbi lépéseket:

  1. válassz a már hozzáadott kompatibilis pénztárcák közül, vagy másolj be új tárcacímet a keresőmezőbe;
  2. add meg a küldeni vagy kivenni kívánt összeget, és koppints a Küldésre;
  3. ellenőrizd az átutalás részleteit és a hálózatot;
  4. a megerősítéshez koppints a Küldésre.
    Ne feledd, a kriptokivétek bizonyos kockázatokkal járnak.

Győződj meg a címzett címének pontosságáról úgy, hogy először egy kis összegű tranzakciót indítasz. A helytelen címre vagy a megadott címmel nem kompatibilis hálózaton küldött összegeket nem tudjuk visszaszerezni.

A kivéti folyamatról további információkat a Súgóközpontban találsz.

Hova utaljuk a Revolutos kriptónkat?

A felhasználók beszámolói szerint aki a Revolut X-en tart kriptót, annak előbb vissza kell küldenie a tokenjeit a Revolutra, és onnan tudja kiutalni egy külső tárcára. A stakelt érméket sajnos továbbra sem lehet feloldani, ezáltal kiutalni sem.

Azt, hogy mikor válhatnak elérhetővé a Revolut kriptoszolgáltatásai, továbbra sem tudni. És bár egyesek szerint erre akkor kerülhet sor, amikor a fintech cég megszerzi a MiCA-engedélyt – amelyen jelenleg is aktívan dolgozik -, az új magyar jogszabályok még az EU keretrendszerénél is szigorúbbak, így biztosat nem lehet mondani.

Az incidens jól mutatja, hogy milyen hátrányokkal jár az, ha valaki centralizált platformon tartja a kriptóját. Ahogyan azt július 4-én is láthattuk, ezek a vállalatok bármikor befagyaszthatják a felhasználók eszközeit – bármilyen előzetes figyelmeztetés nélkül. Erre egy nem letétkezelő tárca – mint például a Phantom és az Exodus -, vagy egy hardvertárca használata lehet a megoldás, ugyanis ezek tekinthetőek a kriptotárolás legbiztonságosabb módjainak. A privát kulcsok mindkét lehetőségnél a felhasználó kezében maradnak, vagyis teljes mértékben ő rendelkezik a kriptója felett – és nem a magyar kormány.

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ