Már megint egy idióta kutatás akarja a centralizáltságot ráhúzni a bitcoinra

Egy gazdaságkutatással foglalkozó cég nemrégiben új kutatást tett közzé arra vonatkozóan, hogy mennyi bitcoint birtokol néhány cím. A kutatás szerint a “bitcoin birtokosok 1%-a nagyobb vagyonnal rendelkezik, mint a jómódú amerikai háztartások jelentőség többsége”. LOL. És ami még ennél is ‘meglepőbb’, az a tény, hogy a bitcoin hodlerek 0.01%-a birtokolja az összes, forgalomban lévő coin 27%-át. LOL.

“Egyre erősebb a centralizáció a BTC tekintetében is” – írja a kutatás. (LOL)

A 10000 legtöbb BTC-t birtokló cím 5 millió coinnal rendelkezik, amelynek az értéke bőven 200 milliárd dollár felett van. Ez valamennyivel meg is haladja a világ 48. legnagyobb cégének, a Pepsinek a piaci kapitalizációját. A bitcoin elfogadás kapcsán már elég sokat írhattunk arról, hogy folyamatosan egyre több embernek van BTC-je és most már közel 120 millió ember birtokol legalább egy satoshit. Mégis, mindössze néhány cím birtokolja az összes forgalomban lévő coin (19 millió BTC) 27%-át, írja ez az idióta, fingja-nincs-kutatás már megint. Csak tudnánk, miért kell a mainstream médiának minden évben eljátszania ezt a hírt…?

Mert tudniillik azok a giganagy bitcoin mennyiségű tárcák több ezer alapkezelőhöz, váltóhoz, tőzsdéhez tartoznak, ÜGYFÉLPÉNZRŐL VAN SZÓ, de ezt a kutatás már elfelejtette kifejteni. Más adatok persze megerősítik a tényt, hogy a Binance hidegtárcái együttesen közel 500 ezer BTC-t birtokolnak, 20 milliárd dollár körüli értékben.

Bitcoin toplista

A bitcoin hálózat minden tekintetben decentralizált, és a mainstream által, üzleti érdekből kiadott ‘kutatások’ (mint a COVID-19 kísérleti vakcina kutatások kvázi, amik minden szép és jót prezentálják csak, mellékhatásokról sose írnak), amik szeretik a BTC-t negatív fényben feltüntetni, anélkül, hogy valós és objektív képet adnának a hálózatról, csak egy amatőr firkászok által rakás sz@rnak titulálható förmedvény.

Semmi közük a valósághoz, és ezen kutatás esetében szó nincs vagyon koncentrációjáról, hiszen azok továbbra is ügyfélpénzek, amit a Coinbase, Binance stb. tőzsde felhasználói akkor utalnak ki onnan, amikor csak akarnak. Akkor beszélhetünk vagyon koncentrációról a BTC esetében, ha a Coinbase például egyik napról a másikra megtiltaná a kiutalás platformjáról, amit egyébként bármikor meg is tehet, mint az ökoszisztéma egy meghatározó centralizált entitása. Persze ezzel magát örökre elásná a szektorban, így is béka feneke alatt a reputációja a CIA-FBI bratyizás óta.

Az tény, hogy ezek a központosított szereplők, a tárcáikban pihenő óriási mennyiségű BTC mennyiség miatt potenciálisan rendszerkockázatot jelenthetnek, hiszen elég egy hack, egy ransomware, egy XY vírus, és szevasz tavasz az ügyfelek bitcoinjainak.

A Wall Street Journal újságcikke nemrégiben odáig ment, hogy a bitcoin bányászatot is centralizált tevékenységnek nevezte. Hiszen néhány óriás cég uralja a piacot, magánszemélyeknek esélye sincs ide bekerülni. Hasonló a helyzet a “normál” pénzügyi világban, hiszen az Egyesült Államokban például a háztartások 1%-a birtokolja a teljes vagyon 33%-át. Ez megint NEM igaz. Van 2-3000 dollárod pluszba? Vegyél jópár használt Antminer S9-est, pakold be a garázsba és bőgesd. Az, hogy megéri vagy sem, az nézőpont kérdése.