Még magasabbra emelkedhet a bitcoin (BTC) árfolyama? Az elemző szerint igen!
Donald Trump győzelmét követően rég nem látott emelkedésbe kezdtek a digitális eszközök. A bitcoin (BTC) új történelmi csúcsot, az ethereum (ETH) rég nem látott lélektani határokat ért el, azonban a legtöbb altcoin 30%-ot meghaladó emelkedést produkált az elmúlt hét napban. De hol lesz ennek a vége?
James Van Straten szerint a bitcoin (BTC) újabb és újabb csúcsokat állíthat fel, melynek hátterében az amerikai elnökválasztások kedvező kimenetele áll. A kriptovalutákkal együtt ez vonatkozik az aranyra és az amerikai részvényekre is.
Nem csökken az optimizmus
James Van Straten, a CoinDesk vezető elemzője, szerint az, hogy a bitcoin (BTC) folyamatosan újabb és újabb történelmi csúcsokat ér el, az első sorban az amerikai elnökválasztások kedvező kimenetelének köszönhető. Donald Trump, republikánus elnökjelölt, győzelmével ismét optimizmus járja át az amerikai piacokat, melynek köszönhetően nemcsak a bitcoin (BTC), hanem más kriptovaluták, árucikkek és részvények is új csúcsokat célozhatnak meg.
Annak ellenére, hogy a korábbi csúcsdöntések alkalmával masszív korrekció rázta meg a piacokat, most az eladásoknak semmi nyoma. November 6-án (76 400 dollár), 7-én (76 900 dollár) és 8-án (77 200 dollár) is új csúcsot állított fel a vezető kriptovaluta, vasárnap hajnalban pedig megközelítette a 80 000 dolláros lélektani határt. Van Straten szerint ez azt mutatja, hogy a jelenlegi rally valószínűleg minden eddiginél erősebb lesz – és érkezhet a folytatása.
Ahogyan a grafikon mutatja, a befektetők profitszintje elérte a 3 milliárd dolláros szintet. A BTC-re vonatkozó NRPL-mutató azt méri, hogy a láncon belüli adatok alapján a kereskedők mennyi profitot vagy veszteséget realizáltak az adott időszakban. Pozitív érték esetén az figyelhető meg, hogy erős a beáramlás és a piac stabil növekedési fázisban van.
Alacsony a tömeges érdeklődés
Van Straten szerint az emelkedés számos tényező miatt folytatódhat. Az egyik ilyen a Google Trends adataira támaszkodik, ami szerint a közösségi érdeklődés – vagyis az internetes keresések – alapján a Bitcoin feleannyira keresett, mint volt 2021 tavaszán. Ebből arra következtethetünk, ha tényleges megindul az érdeklődés a magánszemélyek részéről, akkor eufórikus hangulatba kerülhet a piac.
Az azonnali Bitcoin ETF forgalmából arra következtethetünk, hogy a jelenlegi felfutást első sorban az intézményi befektetők generálják. A keddi választásokat követően közel 2,3 milliárd dollár áramlott be a tőzsdei eszközökbe – melyből kiemelkedő a BlackRock november 7-i 1,12 milliárd dolláros beáramlása.
Alacsony profitrealizálás
A Glassnode adatai alapján annak ellenére, hogy november 6-án 3,5 milliárd dollár értékben realizáltak a kereskedők profitot, a bitcoin (BTC) árfolyama 68 000 dollárról egészen 76 000 dollárig emelkedett. Bár ez soknak tűnhet, eltörpül a korábban tapasztalt rekordokhoz képest. 2021 márciusában a profitfelvétel a történelmi csúcs másnapján 10 milliárd dollár volt, 2021 novemberében pedig 6 milliárd dollár.
A 2017-es bikapiacon – amikor még jóval alacsonyabb volt a bitcoin (BTC) árfolyama és ismertsége – a realizált profit mértéke elérte a 4,6 milliárd dollárt is. A jelenlegi profitrealizálás tehát arra enged következtetni, hogy a befektetők egyelőre nem elégedettek a jelenlegi árfolyammal, magasabbra kívánják tornászni azt.
Bár a kriptovaluta-piac az éledezés jeleit mutatja és a bitcoin (BTC) is kitört az 50 – 70 000 dolláros tartományból, az inflációval korrigált árfolyam a 2021-es novemberi rekordot éppen, hogy megelőzi. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatalának információi alapján a három évvel ezelőtti rekordárfolyam (69 000 dollár) az 78 000 dollárnak feleltethető meg most, vagyis a befektetők reálértelemben 1%-os profitban sincsenek.
Cikkünk írásakor a bitcoin BTC Price (BTC) árfolyama a 79 000 dolláros támasz megtartásával küzd, miután vasárnap hajnalban megközelítette a 80 000 dolláros szintet.