A Whatsapptól az Instagramig, mindenhol ott lesz a mesterséges intelligencia

A közösségi média óriás bejelentette legújabb mesterséges intelligencia alapú segédjének, a Llama 3-nak a bevezetését szinte minden alkalmazásába. Mark Zuckerberg társalapító és vezérigazgató csütörtökön tette közzé ezt a hírt egy Instagramon megosztott videóban.

Elindítottuk a Meta AI új verzióját, amit bármilyen kérdéssel megkereshettek alkalmazásainkon és szemüvegeinken keresztül,” mondta Zuckerberg. „Célunk, hogy a világ vezető mesterséges intelligenciáját építsük meg, és azt mindenki számára elérhetővé tegyük.”

A Metaverse iránti ambíciók 2022 végén csökkentek, így a Meta áttért a generatív mesterséges intelligencia fejlesztésére. Pletykák szerint a cég májusban tervezte kiadni a Llama 3 mesterséges intelligencia modelljét, de a terveket megelőzve már csütörtökön közzétették.

Úgy gondoljuk, hogy a Meta AI jelenleg a legintelligensebb mesterséges intelligencia-asszisztens, ami szabadon használható,” mondta Zuckerberg.

A mai naptól kezdve a Meta alkalmazásokba belépő felhasználók új, ingyenesen használható Meta AI keresősávot láthatnak a WhatsAppon, Instagramon, Facebookon és a Messengeren. A Threads, a Meta Twitter versenytársa, érdekes módon kimaradt a bejelentésből. A Meta AI nemcsak a közösségi média alkalmazásokon keresztül, hanem a Meta AI weboldalon keresztül is elérhető a Facebookon bejelentkezett felhasználók számára.

Zuckerberg azt is elmondta, hogy az asztali és a mobil verziók egyaránt képesek magas minőségű képek létrehozására. A létrehozott képeket rövid, három másodperces klippekbe is animálhatják. Emellett arra is kitért, hogy miért döntöttek úgy, hogy nyílt forráskódúvá teszik a Llama 3 AI modellt.

Óriási erőforrásokat fektetünk a vezető mesterséges intelligencia kiépítésébe, és modelljeink felelős nyílt forráskódúvá tétele fontos része a megközelítésünknek,” mondta Zuckerberg. „A technológiai ipar ismételten bebizonyította, hogy a nyílt forráskód jobb, biztonságosabb termékeket, gyorsabb innovációt és egészségesebb piacot eredményez.”

Az AI által generált deepfake-ek folyamatos és egyre növekvő problémát jelentenek, amit csak súlyosbít az új és frissített generatív AI modellek piacra kerülésének megállíthatatlan ciklusa. Februárban a Biden-adminisztráció bejelentette, hogy vízjelezést és kriptográfiát fog használni az eredeti tartalmak megjelölésére és a politikai dezinformáció elleni küzdelemre.

Annak érdekében, hogy ennek elejét vegyék, a Meta bejelentette, hogy az eszközzel készült képek alján „AI által elképzelt” figyelmeztetés jelenik meg. Eközben a Meta kiemelte, hogy az AI fejlesztési csapata biztonsági korlátokat épített be, hogy észlelje azokat a kéréseket, amelyek ellentmondanak a cég irányelveinek.