Most bárki betekintést nyerhet a hírhedt Satoshi-sziget működésébe

A Satoshi-sziget, amelyet Satoshi Nakamoto-ról, a Bitcoin protokoll megalkotójáról neveztek el, egyre nagyobb médiavisszhangnak örvend. A kriptoközpontú lakóközösség Vanuatu egyik szigetén alakult ki, ami a Csendes-óceán délnyugati részén terül el. Rövid idő leforgása alatt rengeteg érdeklődő fejezte ki költözési szándékát, amit a sziget működéséért felelős szervek nagy örömmel fogadtak. 

A beszámolók szerint a Satoshi-sziget körülbelül 3 millió négyzetmétert ölel fel s a Satoshi Island Holdings Limited fennhatósága alá tartozik. Az érdeklődés rendkívüli méreteket öltött, olyannyira, hogy több mint 50 000 személy szeretne a közeljövőben ott élni. Tulajdonjoghoz pedig a digitális eszközökhöz való kötődés okán NFT-k formájában lehet majd hozzájutni.

Mindezen információkról a sziget hivatalos weboldalán lehet többet megtudni. Az építkezés befejeztével a sziget a „világ kriptofővárosává” szeretne avanzsálni s ha hihetünk a hozzá fűzött reményeknek, erre minden esélye meg is van.

Satoshi-sziget

Vanuatu szigetcsoportja 83 szigetből tevődik össze, amelyek egytől egyig vulkanikus eredetűek. A Satoshi-sziget Ausztrália és Fiji között helyezkedik el, de önálló államigazgatásként funkcionál. Vanuatu egyébként mindig is kriptobarát térségnek számított, így nem meglepő, hogy erre a területre esett a befektetők választása.

Továbbá, az első gazdasági terület még 2016-ban került megvásárlásra s a tranzakció lebonyolításához természetesen BTC-t használtak. Vanuatu miniszterelnöke és az állam pénzügyminisztere is zöld utat adott a projektnek, feltehetően bízva a kriptók adaptációjában.

Satoshi-sziget

Kriptoparadicsom a látharáon

A Satoshi-sziget tervezéséért és kivitelezéséért a James Law Cybertecture építészeti szolgáltatásokat nyújtó vállalat kezeskedik. A munkatervben részt vevő mérnökök egy olyan moduláris fejlesztőprogramot alkalmaznak, amely lehetővé teszi a fenntartható és okos építészet megvalósítását.

A modulokat szinte bármilyen módon lehetséges pozicionálni és ötvözni, a döntés csupán a tulajdonoson múlik. Az objektumok előzetesen kerülnek megépítésre s csak azután szállítják majd őket a szigetre.

Mindezek fejében, ha valaki arra adná a fejét, hogy a Satoshi-szigetre költözzen, kösse fel a gatyáját, ugyanis Vanuatu állampolgársági joga 130 000 dollárba kerül.

A Satoshi-sziget nem kifejezetten egy pénztárcabarát megoldás, azonban akinek szíve vágya egy hasonló közösségben élni, minél hamarabb csapjon le a lehetőségre, ugyanis a helyek gyorsan fogynak.