Azt hitték, hogy sok bitcoinja van, elrabolták a fodrászt

Egy londoni bíróság nemrég négy embert ítélt el, amiért megpróbáltak elrabolni egy belga fodrászt. A történet akkor kezdődött, amikor a Quentin Cepeljac nevű fodrász arról beszélt a közösségi médiában, hogy hatalmas mennyiségű bitcoinja van. Erre figyeltek fel a támadók, akik különféle ígéretekkel Londonba csalták, ahol megtámadták és egy éjszakán át fogva tartották. Az eset még 2023 májusában történt, amikor a támadók egyike, bizonyos Davina Raaymakers a közösségi médiában barátkozott össze a magát kriptokereskedőnek kiadó fodrásszal. Ő a fodrász és Davina:
Annyira jól sikerült a barátkozás, hogy Raaymakers meghívta londoni luxuslakásába Quentint. Amikor megérkezett fodrászunk, a hölgy csak egy garzonlakásba vezette, ahol már három férfi várta, akik megtámadták. Azzal fenyegették, hogy levágják a lábát, bozótvágót tettek a torkára és követelték a bitcoinjait. Gyorsan kiderült, hogy Quentinnek mindössze 3500 forintnyi satoshija van a kriptotárcájában.
A flexelésnek súlyos következményei lehetnek
Ezért először csak pénzt követeltek tőle, kb. 22 millió forintot. De miután ennyije sem volt, végül beérték minden vagyonával, ami hozzávetőleg 1 millió forint volt. Ezután szabadon engedték. Folytathatja karrierjét, ami nem is annyira sikertelen, itt például Luiz Vazquezzel látható, aki az Anderlecht futballistája:
A The Times szerint mind a négy vádlott beismerte a bűncselekményt és az újság szerint telefon- és Airbnb-adatok segítségével azonosították a gyanúsítottakat.
Az elmúlt hónapokban egyre több ilyen esetről érkezett hír. Angolul „wrench attack” néven ismert támadások ezek, ahol már nem bajlódnak a támadók kulcsokkal és phishinggel, szimplán megtámadják a kriptobirtokosokat. Mi is beszámoltunk jó pár ilyenről, Dubajban például kést szorítottak valaki nyakához a bitcoinjai miatt, Moszkvában pedig az autójából rángattak ki valakit, hogy megszerezzék 250 bitcoinját. A közösségi média veszélyes terep, nagyon sokan „flexelnek” olyan kriptókkal, amikkel valójában nem is rendelkeznek.
Egy francia TikTokos kriptoinfluenszert például elraboltak és váltságdíjért fogva is tartottak egy ideig, amíg nem jöttek rá, hogy nincs pénze. A banda a közösségi médiában közzétett bejegyzések alapján hitte azt, hogy az influenszer gazdag. Ehhez nem is kell a kriptótérben nézelődni, az ember nem is gondolná, hogy a közösségi médiában megosztott képeinek megtekintői között mennyi lehet az irigye. A kriptós influenszerek nagyon masszívan flexelnek, tárcaegyenlegekről, NFT-vásárlásokról, hatalmas nyereségekről és látványos utazásokról posztolnak. Ez rendkívül veszélyes lehet, lásd a fenti példa.