NFT formájában kézbesítene peres keresetet egy jogi iroda

A Burwick Law kriptotémákkal foglalkozó jogi iroda azt akarja, hogy egy kocsmabérlőből lett dubaji ingatlanfejlesztőnek NFT formájában kézbesítsenek egy peres keresetet, hogy hivatalosan is elindíthassa a pert, amelyben azzal vádolják az alperest, hogy 440 millió dollárt lopott el egy kriptovalutákra épülő Ponzi-sémán keresztül.
A „Paddy” néven ismert Peter McInnes egyike annak a hét alperesnek, akik ellen a Burwick Law tavaly decemberben nyújtott be keresetet. A hónap elején a jogi iroda azt kérte, hogy a nehezen elérhető alperesek közül hatnak NFT útján kézbesítsék a keresetet. A The Times szerint McInnes most Dubajban tartózkodik, hogy új vállalkozását, a Banksy-művek értékesítését népszerűsítse.
Az ügyvédi iroda talált egy „lehetséges egyezést”, amely szerint McInnes egy „Waste Consul LTD” nevű brit székhelyű cég igazgatója is, de arra a következtetésre jutott, hogy felesleges lenne kézbesíteni a cég brit címére, mivel ő úgyis Dubajban tartózkodik.
A Burwick jogi iroda megfelelőnek ítélte a jogi keresetnek NFT airdrop formában történő átadását, „figyelembe véve, hogy a perben érintett állítólagos Ponzi-rendszer a közösségi médiában történő promócióktól és az NFT-k eladásától függött”.
Egy floridai bíró 2023-ban már engedélyezte az NFT-alapú kereset átadását, amikor a közel 1 millió dolláros tether (USDT) lopás mögött álló hackert vádoltak meg.
Mi az az újabb Ponzi-séma átverés?
A Burwick Law a keresetében azt állítja, hogy egy év alatt több mint 450 millió dollárnyi befektetői pénzt vittek el két külön rendszeren keresztül. Az első a TradeAI volt, egy olyan cég, amely magas hozamú kriptopoolokon keresztül jelentős hozamokat ígért a befektetőknek.
A rendszer összeomlott, így a befektetők nem tudták kivenni a pénzüket. A cég a vállalati hanyagságot és más infrastrukturális hiányosságokat okolta, mielőtt átnevezte magát Stakx-ra, és még több befektetést kért ugyanazoktól az állítólagos áldozatoktól.
McInnes ekkor megalapította az UA3-at is, azt a céget, amely állítólag segítette volna a TradeAI helyreállítási erőfeszítéseit. A The Times beszámolója szerint egy esetben, mielőtt a befektetők állítólag visszakapták volna a pénzüket, McInnes lefilmezte magát, amint egy nyolc hálószobás kastély ágyában, a Costa Rica-i San Joséban szívrohamból lábadozik. Gyakran hencegett Banksy-gyűjteményével, és miközben a csalási hálózatát működtette, volt egy saját Stakx „Paddy szindikátus” befektetése, amelyet állítólag a művész munkáival és 20 millió dollár értékű szuperautókkal fedezett.
Az alperes egy nagy horderejű, 247 millió dolláros liverpooli ingatlanfejlesztési programhoz is kapcsolódik, amelyet annak idején az Egyesült Királyság kancellárja támogatott. Ez a projekt végül csődöt jelentett, McInnest pedig pénzmosási vádakkal gyanúsították, amelyeket azonban ő „félrevezetőnek és valótlannak” minősített.
McInnes képviselője azt állítja, hogy bizonyítani tudja a Banksy-mű tulajdonjogát. Azt is állítja, hogy nincs tudomása a jogi eljárásról, McInnes-nek nincs köze a TradeAI-hoz vagy az UA3-hoz, és hogy a Stakx-rendszerből nem származott anyagi haszna.
Érdemes megjegyezni, hogy a Burwick Law ebben az ügyben nem csalással gyanúsítja, hanem kifejezetten a be nem jegyzett értékpapírokkal kapcsolatos kereskedés szabályozásra összpontosít, csakúgy, mint a mémcoin platform pump.fun elleni ügyében.