1,2 billió dollárnyi nyereségen ülnek a BTC-birtokosok, mégsem ad el senki

A Glassnode adatai szerint a Bitcoin-birtokosok nagyjából 1,2 billió dollárnyi nem realizált nyereségen ülnek aktuálisan, ami azért jól mutatja a befektetői magatartás erős változását a korábbiakhoz képest. Hiszen annak ellenére, hogy a cikk írásakor a bitcoin 108 ezer dollár környékén, a történelmi árfolyamcsúcsa közelében kereskedik, úgy tűnik, kevesen akarják fiat pénzre vagy más kriptóra váltani. Az adatok azt mutatják, hogy az átlagos nem realizált nyereség befektetőnként jelenleg 125% körül van. Ez azért visszaesés a márciusi 180%-os csúcshoz képest, amikor a bitcoin ára megurotta a 73000 dolláros szintet.
A napi realizált nyereség továbbra is visszafogott, 872 millió dollár körül mozog, ami jóval alacsonyabb, mint a korábbi fellendülések során tapasztalt több milliárd dolláros kiugrások. A napi realizált nyereség a tényleges nyereségre utal, amelyet a befektetők a Bitcoin eladásával realizálnak egy adott napon. Tehát amikor valaki többért adja el a BTC-t, mint amennyiért megvette, az a profit realizálódik az adott napon. A két szám alapján látható visszafogott aktivitás egyértelmű befektetői képet ad. A hosszú távú meggyőződés erősebb, mint a rövidtávú profit iránti vágy. A Bitcoin árfolyama egyébként most stabilan 108 ezer dollár környékén mozog:
A Bitcoin már a hosszútávú játékosok pályája lett, nem a spekulánsoké
A Glassnode adatai szerint továbbra is a felhalmozás dominál, és a legtöbb tulajdonos egyszerűen tartja magát, ahelyett, hogy eladná coinjait és behúzná a hasznot. Valószínűleg szimplán azért, mert hosszabb távon mindenki további áremelkedésekre számít. A Rezo néven futó elemző szerint ez a Bitcoin birtokosi szerkezetében bekövetkezett változatásokat is mutatja. Azok az idők már rég elmúltak, amikor befektetők jöttek, beszálltak, majd rövid idő múlva eladtak és kiszálltak. A piacot egyre inkább az intézményi befektetők és ETF-ek uralják (hogy ez jó vagy sem, az már más kérdés), amelyek a BTC-t hosszú távú stratégiai eszközként kezelik.
Gondoljunk olyan cégekre, mint a MicroStrategy (most már Strategy), amely az elmúlt negyedévben 18%-kal növelte coinjainak számát, valamint a Bitcoin spot ETF-ekre, amelyek 8%-kal növelték a kitettségüket bitcoinban. Mert elég egy pillantást vetni a lenti diagramra, hogy lássuk, a spot Bitcoin ETF által kezelt eszközök értéke stabilan és folyamatosan növekszik.
Az elemzők szerint a legtöbb rövid távú profitvadász már 70 és 100 ezer dollár között kiszállt. Most már leginkább azok maradtak, akik nem spekulatív kereskedési eszközként, hanem makrogazdasági pillérként tekintenek a legnagyobb kriptovalutára. Ezt nagyon szépen megmutatja az is, hogy a bitcoin árfolyama megint közeledik egy lehetséges kitöréshez és akár az új történelmi csúcshoz, ugyanakkor a volatilitása kétéves mélyponton van. Az elmúlt heti volatilitás az elmúlt tíz évet nézve az alsó 10%-os tartományba tartozott. Ilyen körülmények között nehezen állja már meg a helyét a mondat, hogy a Bitcoin volatilis eszköz.