Versenyt indít a Toncoin: 115 millió dollárnyi TON tokent osztanak szét

A Telegramhoz kapcsolódó TON projekt dollármilliókat kisorsoló versenye a “The Open League” nevet kapta, és április 1-jén kezdődik majd el. Az esemény összesen 30 millió Toncoin-t kínál, amelyek jelenlegi értéke több mint 115 millió dollár. 

Az esemény próbaverziójának sikere révén a TON mintegy 70%-os növekedést tapasztalt a TVL-ben, és mintegy 370%-os növekedést a napi aktív pénztárcák tekintetében. A verseny meghirdetése akkora optimizmust és fokozott érdeklődést váltott ki a közösségből, hogy a bejelentés óta a TON token árfolyama 10%-ot emelkedett.

A TON Alapítvány marketingigazgatója, Jack Booth így fogalmazott a versennyel kapcsolatban:

“Az Open League kísérleti verziója megmutatta, hogy a közösségünk készen áll a szórakozásra. A kriptovalutáknak nem kell bonyolultnak lenniük; egyszerűek, szórakoztatóak és rendkívül kifizetődőek is lehetnek, és kell is, hogy legyenek. Az Open League-gel más megközelítést alkalmazunk az ökoszisztéma növelésére, és ténylegesen minden zsebbe kriptovalutát teszünk.”.

Az Open League egy olyan kezdeményezés, amelynek célja, hogy megismertesse a Web3-at a platform több mint 900 millió havi aktív felhasználójával és forradalmasítsa a Telegram közösségi szerepvállalási környezetét.

Ez egy KPI-n, azaz teljesítményen alapuló verseny. Az alapítvány szerint a TON-projektek havi versenyeken keresztül nyerhetnek díjakat, míg a TON felhasználói az aktivitásuk alapján kapnak jutalmakat.

A jutalmak elosztása

A verseny nyitva áll minden valódi vonzerővel rendelkező projekt előtt. Bármely lánc bármely kriptoprojektje részt vehet az Open League 1. felvonásában.

A kiválasztott győztesek teljes önállósággal használhatják fel nyereményeiket saját projektjük fejlesztésére, vagy megoszthatják azt közösségükkel.

A jutalmak négy kategóriába oszlanak: a Liga, a tokenbányászat, a küldetések és airdropok, valamint a likviditási poolok növelése. Például a Liga kategóriában 5 millió dollárnyi Toncoin, a küldetések és airdropok kategóriában 22 millió dollárnyi Toncoin, a liquidity pool boost kategóriában pedig 40 millió dollárnyi Toncoin kerül szétosztásra. A projekt 38 millió dollár értékű Toncoint tartalékol egy ösztönző programra, amely egy közelgő projektet céloz meg.

Azok a projektek, amelyek a tabella végén helyezkednek el, lekerülnek egy alacsonyabb ligába.

A fentebb említett kategóriák közül az elsővel, a bevezető platformokkal, vagy más néven küldetésekkel, a verseny első felvonásában ismerkedhetnek meg az újoncok. Ezek lehetővé teszik a résztvevők számára, hogy könnyen beléphessenek a TON ökoszisztémán belüli on-chain projektekbe. Ez a konkrét kezdeményezés összesen 22 millió dollár értékű nyereményt kínál TON-ban (Toncoin).

A Toncoin (TON), mint kriptovaluta

A TON manapság a “The Open Network” rövidítése, de amikor a projekt 2018-ban elindult, a kriptopénz neve GRAM volt, a projektet pedig egyszerűen Telegram ICO-nak hívták.

A projekt egy rendkívül sikeres, 1,7 milliárd dolláros ICO-val indult, amelyet azonban 2020-ban a SEC megbírságolt, mert nem felelt meg az előírásoknak. Az ügy megoldása érdekében a Telegram megegyezett a Felügyelettel, visszafizette a fel nem használt befektetői pénzeket és egy 18,5 millió dolláros bírságot is fizetett. Azóta a projekt sokat változott, megszűnt a Telegram kriptoprojektje lenni, és egy nyílt forráskódú és decentralizált kriptoprojekt lett.

A Telegram szerepe a projekten belül továbbra is központi. Egyrészt azért, mert a TON kriptopénzt ténylegesen a Telegramban használják (pl. prémium tagság kifizetésére). Másrészt pedig azért, mert a TON Foundation honlapjának főoldalán nyíltan kijelentik, hogy a technikai fejlesztést a Telegramra bízzák.

Ezért, bár technikailag és formálisan a TON már nem a Telegram kriptovalutája, a valóságban a TON projekt mögött továbbra is elsősorban maga a Telegram áll.