Több tényezőn múlik, hogy hétvégére 109 ezer dollár felett lehet a BTC ára

A Bitcoin árfolyama képes lesz július 12-ig 109000 vagy akár 110 ezer dollár fölé emelkedni? Szombatig már csak három nap van hátra és aktuálisan 108730 dollár körül van a BTC ára. Minimális elmozdulás szükséges csak, úgyhogy a kriptobefektetők most bőszen próbálják meglátni a kristálygömbben a jövőt, hogy a világ legnagyobb kriptovalutája képes lesz-e leküzdeni a kritikus ellenállási szinteket, amelyek a közelmúltbeli emelkedéseket megszakították. A Dastan nevű előrejelzési piacon a befektetők 54-46%-os megoszlásban jósolják, hogy a Bitcoin ára július 11-ére eléri a 109 ezer dollárt.
A Bitcoin ára a cikk írásakor:
Ami különösen érdekessé teszi ezt a jóslatot, az borotvaéles hibahatár. A szélesebb körű havi célokkal ellentétben ez a piac megköveteli, hogy a Bitcoin egy adott pillanatban július 11-én 109000 dollár felett kereskedjen, így ez tűpontosan fogja megmutatni, hogy a Bitcoin képes volt-e áttörni a közvetlen ellenállási szinteket.
Néhány diagram, ami mutatja a trendet
A négyórás időkeretben az árak jelenleg egy háromszög mintát követnek, ahol a támasztási és ellenállási szintek jóval a céldátum után konvergálnak. Az ár és az idő koordinátái a háromszög felett végződnek, ami azt jelenti, hogy a bitcoinnak kitörést kell produkálnia, hogy nyertes legyen az előrejelzési piacon az igen fogadás. Ha ez nem sikerül, és a jelenlegi mintán belül marad az ár, akkor a célérték alatt zárja az időszakot. A szimmetrikus háromszögek általában bikapiaci trended mutatnak, de a pontos kitörési pillanatot nem lehet megmondani előre.
A négyórás időkeretben a Bitcoin egészséges felfelé mutató struktúrát tart fenn, az 50 napos exponenciális mozgóátlag (EMA) kényelmesen a 200 napos EMA fölött helyezkedik el – ez hagyományosan bikapiaci jel, ami azt sugallja, hogy az általános trend továbbra is felfelé mutat. Viszont vannak olyan momentumindikátorok, amik mást mutatnak. A Squeeze momentumindikátor, amely a piaci lendületet követi, bikapiaci jeleket mutat mind a négyórás, mind az egyórás grafikonon, miután a nap korábbi kis mélyüléséből kilábalt.
A Squeeze Momentum Indikátor (SMI) egy népszerű technikai elemzési eszköz, amelyet a Bitcoin- és kriptokereskedők használnak a potenciális kitörési lehetőségek felismerésére a piaci volatilitás és a lendület mérésével. Különösen akkor hasznos, amikor a piac egy nyugodt, oldalazó fázisból egy robbanékonyabb trend-felfelé vagy lefelé halad. Az SMI a Bollinger szalagok és a Keltner-csatornák közötti kölcsönhatást vizsgálja.
Az átlagos irányadó index vagy ADX (a trend erősségének mérésére) mindössze 13-at mutat a négyórás grafikonon és 17-et az egyórás grafikonon – mindkettő jóval a 25-ös küszöbérték alatt van, amely jellemzően erős trendű piacot jelez. Egyszerűbben fogalmazva, bár a Bitcoin árszerkezete egészségesnek tűnik, a piacról hiányzik az átütő erő és meggyőződés.
Talán a legérdekesebb a Squeeze indikátor viselkedése az időkeretek között. A négyórás grafikonon jelzést mutat, ami az árkonszolidáció időszakát jelzi – lényegében azt, amit a szimmetrikus háromszög mutat. Az egyórás grafikon azonban másról árulkodik, a Squeeze nem jelez. Ez az eltérés gyakran megelőzi az éles irányú mozgásokat. A gyors ütemű piacokon általában több a zaj és a volatilitás. A trendek változásai azonban általában először ezeken a grafikonokon jelennek meg, mielőtt a hosszabb távú diagramokon is láthatóak lennének. Azonban nem egyszerű ilyen rövid időtávra jósolni. Mivel a Bitcoin oldalazva mozogva kereskedik, a legtöbb mutató ezt a bizonytalanságot tükrözi. Feltételezve, hogy a 200-EMA továbbra is támasztási szintként működik július 12-ig, a célár körülbelül félúton lesz a 109 000 dolláros cél és a csatorna feletti ellenállási szint között.
Ha a jelenlegi, minimálisan korrekciós fázis fennmarad, és a Bitcoin a háromszögön belül marad, az árak a célzóna alatt zárhatnak, mielőtt felfelé indulnának. A gyenge ADX-értékek a meggyőződés hiányára utalnak, ami gyakran a sikertelen kitörések előjele. Ezt a kihívást nehezíti a csökkenő trendvonal, a pszichológiai 109000 dolláros szint és a 109717 dolláros vízszintes ellenállás. A grafikonokon túl bölcs dolog figyelemmel kísérni a fundamentális katalizátorokat, amelyek megingathatják a hangulatot. A Trump részéről megújuló vámügyi retorika, a gyengülő dollárindex és a magas béta-értékű eszközökből a biztonságosabb menedékek felé történő elmozdulás mind sebezhetőbbé tehetik a Bitcoint. De a visszaesett hálózati aktivitás is befolyásolhatja, hogy mi várható a következő napokban.