Volt NATO főtitkár blokklánc projekthez adja a nevét

Anders Fogh Rasmussen, háromszoros dán miniszterelnök és a NATO katonai szervezet korábbi főtitkára tanácsadóként csatlakozott a Concordium blokklánc személyazonosító startuphoz.

A svájci startup szerdai közleményében Lars Seier Christensen CEO kijelentette, Rasmussennek vezető szerepe lesz a vállalat globális terjeszkedése során.

A Concordiumot Christensen alapította, aki egyben a Saxo Bank alapítója és korábbi CEO-ja is. A cég egy személyazonosító (ID) és ismerd az ügyfeled (KYC) hitelesítő, uniós jogszabályoknak eleget tevő blokklánc hálózatot.

A cég januárban jött ki koncepcióbiztos szolgáltatással, a béta verziót 2019 harmadik negyedévében és a teljes verziót 2020 januárjában tervezik.

Christensen elmondása szerint olyan területeken kívánnak érvényesülni, amely egy blokklánc megoldást kínál a kormányzati kommunikáció biztonságossá és priváttá tételében.

A hálózat hamisíthatatlan szavazati rendszert fog kínálni a civil társadalom intézményeinek, melyek alapvető építőelemei egy működő demokráciának.

Rasmussen miniszterelnökként 2001–2009 között állt Dánia élén, 2009 és 2014 között a NATO főtitkáraként tevékenykedett:

Még csak most kezdjük el észrevenni a blokklánc technológia előnyeit a társadalmunkban, beleértve a demokratikus folyamatokra gyakorolt hatását. A Concordium blokklánc alapú szavazati megoldása megbízható, gyors és költséghatékony szavazási eszközként játszik szerepet. Örülök, hogy együtt dolgozhatom a Concordiummal annak érdekében, hogy biztosak legyünk benne, minden szavazat számít.

A Concordium állítólag integrált pénzmosást (AML) szűrő és ismer ügyfeled (KYC) mechanizmussal érkezik és emellett minden tekintetben meg fog felelni az EU általános adatvédelmi rendeltének (GDPR) is. A projekt egyben natív tokent is fejleszt, a GTU-t (global transactions unit – globális tranzakciós egység), ami szintén integrált megfelelési eszközzel jön.

Múlt év januárban a NASDAQ Europe korábbi elnöke Hans-Ole Jochumsen szintén csatlakozott a projekthez, hogy adózási, KYC és tranzakció infrastrukturális ismeretével segítse a projektet.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük