207 bitcoint vett a harmadik legnagyobb bitcoin bálna

62 ezer dolláros árfolyam környékén 207 bitcoint vett, a harmadik legnagyobb bitcoin bálna, mintegy 12,8 millió dolláros tranzakciót összehozva. Elemzők szerint a bálnák viselkedése a 2017-es bikapiacra emlékeztet. Ez például abban is látszik, hogy a pillanatnyi visszahúzódásoknál egyre nagyobb az érdeklődés az érmék iránt a bálnák részéről.

Annak ellenére, hogy a BTC árfolyama több mint 8 százalékot esett az utóbbi napokban, az érme iránti vásárlási kedv töretlennek látszik. A már említett bálna például csak november eddig eltelt bő két hete alatt összesen 635 érmével növelte a bitcoin befektetéseit. Elemzők szerint, ha összevetjük a harmadik legnagyobb bitcoin tárcán lévő érmék jelenlegi értékét, a visszakeresett vásárlási értékükkel, akkor a tárca 4,600 millió dollár, az az 1477 milliárd forint profitban van. A nagyságrendek érzékeltetésének érdekében mostani pletykák szerint a magyar kormány ennyiért akarná megvásárolni az egész ferihegyi repülőteret, mindenestül.

A CryptoQuant elemzője szerint egyre jobban megfigyelhető az is, hogy egyes bálnák a hagyományos kriptotőzsdékről a derivatív internetes tőzsdékre vándorolnak, hogy itt rövid távú tőkeáttétes bitcoin kereskedést folytassanak. A derivatív jelző származtatott terméket jelent, vagyis egy derivatív tőzsdén a kérdéses értékpapír vagy kriptovaluta valójában soha nem kerül a befektető birtokába, hanem ehelyett egy ezeknek az értékéhez tetszőleges mértékben konvergáló derivatív terméket vesz.

Az egyetlen trükk, ami miatt ez igazából megéri az az, hogy így a befektetők akár 2,5 10 szeres tőkeáttétellel is nyithatnak rövid távú pozíciókat. Így, ha például a bitcoin 5 ezer dolláros emelkedésére számít valaki a következő 1 hétben, és csak 1 bitcoinra lenne pénze, akkor a 10 szeres tőkeáttét mellett, a derivatív tőzsdén 5 ezer helyett akár 50 ezer dollárt is kereshet. Értelemszerűen persze ez ellenkező irányban is igaz, tehát a kockázatok és a lehetséges veszteséges is nagyobbak.

Mindenesetre lelkesedés ide vagy oda, a bitcoin árfolyama jelenleg ismét a 60 ezer dolláros támaszt teszteli, sőt, korábban rövid időre már be is szakadt az alá.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük