30 milliárd dolláros AI-infrastruktúra alapot indít a Microsoft és a BlackRock
A BlackRock és a Microsoft egy 30 milliárd dolláros közös alapot indít. A projekt célja a mesterséges intelligencia infrastruktúrájának fejlesztése, adatközpontok és energetikai projektek építése.
A mesterséges intelligencia, különösen a mélytanuláshoz és a nagyméretű adatfeldolgozáshoz használt modellek jelentős számítási teljesítményt igényelnek, ami fejlettebb infrastrukturális követelményeket támaszt.
Összefog a két óriás, 100 milliárd dolláros beruházás lehet a vége
A világ legnagyobb alapkezelője, és a szoftveróriás Microsoft együttműködése révén mintegy 30 milliárd dollár értékben épülhetnek új adatközpontok és energetikai projektek.
Az AI partnerség célja, hogy kielégítse az AI egyre növekvő kapacitási igényeit, és fejlessze az infrastruktúrát. Az adósságfinanszírozással együtt a teljes beruházási potenciál valójában a 100 milliárd dollárt is elérheti.
Szükség van jelentős mennyiségű magántőke mozgósítására az alapvető infrastruktúrába történő beruházások finanszírozása érdekében.
– mondta Bayo Ogunlesi, a Global Infrastructure Partners vezérigazgatója.
Az AI előretörése felgyorsítja az infrastrukturális fejlesztéseket. A követelmények miatt a technológiai vállalatoknak már több ezer chipet kell összefűzniük, hogy elérjék a szükséges adatfeldolgozási teljesítményt.
Érdekelhet: Az AI kriptovaluták és a bennük rejlő potenciál
A két vállalat, a Global Infrastructure Partners és az MGX a kezdeti összeget magántőke befektetőktől, eszköztulajdonosoktól és vállalatoktól szerzi be.
Az alapok jelentős részét az Egyesült Államokban fektetik be
A közlemény szerint a pénzt nagyrészt az Egyesült Államokban költik majd el, hogy ösztönözzék az AI innovációt és a gazdasági növekedést. A fennmaradó összeget pedig az amerikai partnerországokban fektetik be.
Larry Fink, a BlackRock vezérigazgatója szerint a magántőke bevonása az adatközpontok és más mesterséges intelligencia-infrastruktúrák építésébe több trillió dolláros hosszú távú befektetési lehetőséget fog felszabadítani.
Technológiai partnerségek a közelmúltban
Az elmúlt időszakban számos nagyvállalat lépett stratégiai partnerségre, hogy közös erőbefektetéssel fejleszthessék az AI és a blokklánc képességeiket. A Microsoft januárban a Vodafone-al indított 10 évre szóló stratégiai partnerséget, amely többek között a generatív mesterséges intelligencia képességek integrálását foglalja magába.
Szeptemberben a Sony és a stabilcoin-kibocsátó Circle jelentette be az együttműködést, hogy az USDC legyen az elsődleges tranzakciós token a Sony új layer-2 blokkláncán, a Soneiumon.