9 éve tiltotta be Kína a Bitcoint, most mégis egy bálnának számít a piacon

Kína az évek során fokozatosan fellépett a digitális eszközök ellen, most mégis az egyik legnagyobb kriptovaluta bálna a piacon.

Az ázsiai ország még 2013. december 5-én tiltotta meg a bankoknak, hogy a Bitcoint fizetőeszközként használják. A Bank of China és négy másik minisztérium és ügynökség által indított irányelv szerint a lépésre a jüan státuszának védelme, a pénzmosás kockázatának megelőzése és a pénzügyi stabilitás megőrzése érdekében volt szükség.

Az évek során a kriptoellenes háború tovább folytatódott, 2021-ben pedig tetőzött az összes kriptókhoz kapcsolódó szolgáltatás állami szintű betiltásával. Ez azonban nem gátolta meg Kínát abban, hogy a digitális eszközök elfogadása terén a tíz vezető ország közzé kerüljön.

Ugyanakkor a Bitcoin bányászat továbbra is zakatolt, és a Bitrawr adatai szerint az országban december 6-án 69 elérhető node volt.

Kínában található elérhető Bitcoin node-ok. Forrás: Bitrawr.

Másrészt egyes feltételezések szerint Kínának annyi kriptovalutája van, hogy az ország vezetősége egyetlen döntéssel hatalmas csapást mérhetne az egész kriptopiacra.

Az állam még 2019-ben foglalt le nagymennyiségű Bitcoint és Ethereumot a PlusToken piramisjáték körüli incidenst követően. A PlusToken hivatalosan 2018 májusában indult el, majd egy nem létező kereskedési platformmal csalogatta magához a gyanútlan áldozatait, akiknek a száma elérte a 2,6 millió főt. Az eset után a kínai hatóságok nagymennyiségű digitális eszközt foglaltak le, így az adatok szerint az ázsiai ország vezetése jelenleg 194 000 BTC és 833 000 ETH birtokában van.

Országok és vállalatok, amelyek Bitcoinnal rendelkeznek. Forrás: BuyBitcoinWorldwide.

Ezzel pedig az állam több Bitcoint birtokol, mint például a MicroStrategy vagy a Tesla vállalatok a BuyBitcoinWorldwide adatai szerint.