A Coinbase leállítja Európában az egyik vonzó profitszerzési lehetőségét

A Coinbase európai felhasználói nagyon komoly csalódottságuknak adtak hangot. Ugyanis a Coinbase kriptotőzsde közölte, hogy megszünteti a dollárhoz kötött USD coin esetén bizonyos felhasználók számára a hozamszerzési lehetőséget. Egy november 28-i e-mailben, amelyet több címzett is közzétett az X-en, a Coinbase közölte, hogy az Európai Uniónak a stabilcoinokra is vonatkozó MiCA (Markets in Crypto-Assets) szabályozása miatt december 1-jén megszűnik az USDC kamatfizetési program.

A változás az Európai Gazdasági Térség (EGT) ügyfeleit érinti, amely egy 30 országból álló blokk. Ez mind a 27 EU-tagállamot, valamint Izlandot, Norvégiát és Liechtensteint foglalja magában. Az e-mail szerint a jogosultak a következő két napban, november 30-ig még gyűjthetik a jutalmakat.

Az EU MiCA szabályozás jó lehetőségektől fosztja meg a felhasználókat

Paul Berg, a Sablier kriptós infrastruktúra-szolgáltató társalapítója és vezérigazgatója egy szarkasztikus november 28-i X-posztban megköszönte az EU-nak, hogy megvédte a plusz bevételszerzés lehetőségétől. Ugyanilyen gúnyos válasszal reagált a Trading Strategy társalapítója, Mikko Ohtamaa is. Az EU-ban maradni kívánó kriptós cégeknek, köztük a Coinbase-nek és az USD Coin kibocsátó Circle-nek december 30-ig teljes mértékben meg kell felelniük a MiCA törvényeknek. A 2023 júniusában elfogadott törvénycsomag széleskörű és szigorú szabályrendszert hozott létre a kriptós cégekre és a stabilcoin-kibocsátókra vonatkozóan. Ezek többek között megtiltották a stabilcoinokra a kamatfizetést.

A Ripple Labs technológiai vezetője, David Schwartz Berg posztjára reagálva arról írt, hogy a szabályozások sok esetben pont a fogyasztóbarát dolgokat akadályozzák meg. Emlékezhetünk, a Tether stabilcoinkibocsátó november 27-én közölte, hogy leállítja az euróhoz kötött tokenjének támogatását. Hivatkozva a stabilcoinokat körülvevő, változó szabályozási keretekre az európai piacon. Ennek ellenére a Binance korábbi vezető tisztviselőinek egy csoportja úgy döntött, hogy egy euróhoz kötött stabilcoinnal európai piacra lép. Cégük, a Schuman Financial november 26-án közölte, hogy az EURØP tokenjük valamikor a következő két hétben megy élesbe.

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ

Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!

MI A TEENDŐD?
  1. Regelj a Bitpandára
  2. Hitelesítsd a fiókod
  3. Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
  4. Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
  5. Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
KÉSZ és HODL!

Regisztrálok

Értékelés

logo