Az Európai Központi Bank elnöke nem tartja életképes eszköznek a bitcoin-tartalékot

A stratégiai bitcoin-tartalék az elmúlt hónapokban a közbeszéd egyik legfontosabb gazdasági kérdése lesz. Az állami vagy intézményi vagyonkezelési stratégia szerint a bitcoin tartalékeszközként történő felhalmozása és hosszú távú tárolása védelmet nyújthat az infláció és a gyengülő fiat devizák ellen, azonban egyesekben aggodalmat kelt a volatilitás és a monetáris kontroll hiánya.

Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke, például a likviditási és a biztonsági aggályok miatt utasítja el a bitcoint, mint tartalékeszközt. Véleményét azt követően nyilvánította ki, hogy Csehország központi bankja döntött a bitcoinba történő befektetésről.

Az EKB elnöke elutasítja a stratégiai bitcoin-tartalékot

Cynthia Lummis, Wyoming-i szenátor, gondolata a stratégiai bitcoin-tartalék létrehozásáról az egész világot lázba hozta. Miután Donald Trump beiktatását követően az Egyesült Államokban napról napra felmerül a kérdés, mikor vezetik be ténylegesen az egymillió BTC-t felhalmozni kívánó tervet, addig egy norvég szuverén befektetési alap tovább növeli bitcoin-kitettségét. Salvador és a MicroStrategy álláspontja már természetesnek számít a vezető digitális eszközt illetően, azonban az Európai Unió nem kíván csatlakozni ehhez a trendhez.

Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke, azonnal elvetette a bitcoin BTC Price BTC Price (BTC) jegybanki tartalékokba történő felvételét. Véleménye szerint sem likviditásra, sem biztonságra nem alkalmas a világ vezető kriptovalutája annak ellenére, hogy már az EU-n belül is akadnak támogatói. Lengyelország egyelőre csak fontolgatja, Csehország azonban masszívan támogatja a bitcoin-tartalék bevezetését.

Lagarde nyilatkozata egyértelmű. Az EKB első embere elutasítja a bitcoint, mint tartalékeszközt, különösen úgy, hogy egyre növekszik a globális vagyonfelhalmozási verseny. Donald Trump beiktatását követően azonban az EU-ban is felmerültek azok a gondolatok, miszerint egy digitális eszköztartalékokkal foglalkozó munkacsoport felállítására lenne szükség. Azonban az Európai Unió még mindig a digitális euró gondolatánál tart.

Világszerte növekvő trend a bitcoin-tartalék

A bitcoin tartalékeszközként történő elfogadása iránti törekvés világszerte felgyorsulni látszik. Az Egyesült Államokban már olyan államok törvényhozói támogatják a javaslatot, mint Texas, Utah, Illinois vagy Wyoming. Ezeket a kezdeményezéseket mind a Satoshi Action Fund érdekvédelmi csoport ihlette, miközben a Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong, arra sürgeti a globális döntéshozókat, hogy vegyék számításba a bitcoint véges kínálata miatt, mint infláció elleni védőeszközt.

Salvador nyíltan, Bhután csendesebben igyekszik növelni a nemzeti bitcoin-felhalmozást. A latin-amerikai ország esete rávilágíthat a kisebb nemzetek számára is a digitális eszköz felhalmozásának az előnyeire úgy, hogy az most már megfelel az IMF feltételeinek. Bár a globális szabályozási környezet továbbra sem egyértelmű, nem véletlen, hogy a világ vezető vagyonkezelői mellett konkrét nemzetek állnak be a „digitális arany” mögé.

Az EKB-t azonban nemcsak a volatilitás, hanem a monetáris kontroll hiánya is aggaszthatja. Révén, hogy a Bitcoin véges kínálattal és központi irányítószervezet nélkül létezik már 15 éve, a tartalékeszközként történő bevezetés csökkentheti a központi bankok pénzkibocsátási jogát. Ez főleg a COVID-19 járvány utáni időszakban érinthetné érzékenyen a jegybankokat, mivel a globális likviditás több mint kétharmadát az elmúlt 5 évben juttatták a gazdaságba.

Érdekelhet még:

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ

Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!

MI A TEENDŐD?
  1. Regelj a Bitpandára
  2. Hitelesítsd a fiókod
  3. Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
  4. Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
  5. Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
KÉSZ és HODL!

Regisztrálok

Értékelés

logo