Miközben a magyar kriptón ül, a Revolut hatalmas összegű tőkebevonást tervez

A Magyarországon is több mint 2 millió ügyféllel bíró Revolut egyértelműen uralta az elmúlt napokban a kriptós fórumokat és híreket. A július elsején életbe lépő salátatörvény miatt a fintech-cég először felfüggesztette a kriptós befizetéseket és vételi megbízásokat, majd egy huszárvágással minden kriptós szolgáltatását leállította. Így beragadt rengeteg ügyfél kriptója és még nem tudni mi lesz a coinokkal. Közben persze Európa legértékesebb startupja boldogan fejlődik, a Financial Times számolt be róla először, hogy a Revolut 1 milliárd dollár (350 milliárd forint) értékű friss tőkebevonást tervez végrehajtani. A cég értéke 65 milliárd dollár (22 billió forint) körüli. A finanszírozás jelentős lépés lenne a fintech cég globális terjeszkedési stratégiájában, amelynek értéke 44%-os növekedés mutat az egy évvel ezelőtti, másodlagos részvényeladás kapcsán megismert 45 milliárd dolláros értékhez képest.

A Revolut egyre nagyobbra nő

A londoni székhelyű vállalat a jelentés szerint a forrásokat újonnan kibocsátott részvények és meglévő részvények eladásának kombinációjával tervezi előteremteni. A hírek szerint a Greenoaks, egy amerikai befektetési cég, amely olyan gyorsan növekvő technológiai vállalkozások támogatására specializálódott, mint a Robinhood és a Stripe, tárgyalásokat folytat a tőkebevonási forduló vezetéséről, bár a végleges feltételeket még nem erősítették meg. Ha minden igaz, Nik Storonsky vezérigazgatónak plusz motivációja is van a Revolut értékének növelésére. Elvileg jelentős összegű kompenzációt kaphat, amennyiben a cég értéke eléri a 150 milliárd dollárt.

A vállalat áprilisban arról számolt be, hogy tavalyi adózás előtti eredménye több mint kétszeresére, 509 milliárd forintra nőtt, és közölte, hogy várhatóan 2025-ben brit bankként kezdheti meg működését. Magyarországon viszont biztosan visszaveti töretlen fejlődésüket a kriptókhoz kapcsolódó új szabályozás és az arra adott reakció. A különböző magyar ügyfeleknek adott ilyen-olyan kommunikáció szerint a cég dolgozik egy EU-s MiCA-engedély megszerzésén, ami talán megoldja majd a most fennálló problémákat. Azt tudni, hogy korábban a Revolut, más fintech cégekkel, például a PayPal-lal együtt, a MiCA-szabályozásnak való megfeleléshez a maximális 18 hónapos átmeneti időszakot kérte az uniós szabályozó hatóságoktól. Ez arra utal, hogy a megfelelésre törekszenek, de kell nekik még idő.

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ