A bankvásárlás nem fogja megoldani a bank nélkül maradt kriptocégek problémáját

A Binance meggondolta magát, mégsem vásárolna bankot. CZ olyan példákat emelt ki, mint a szabályozási komplexitás és a tőkekövetelmények.

A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao szerint a cég nem valószínű, hogy banki intézményeket vásárol majd fel, annak ellenére, hogy egyre nagyobb aggodalomra ad okot a kriptovállalatok bank nélkül maradása, beleértve a Binance ausztráliai működését.

Az Egyesült Államok több bankjának idei összeomlása egy lavinát indított el, aminek következtében egyre kevesebb bank akar együttműködni a kriptocégekkel. A korábbi kulcsfontosságú banki partnerek, mint a Silvergate, a Silicon Valley Bank és a Signature Bank mind kapituláltak idén.

Eközben a Binance Australia bejelentette, hogy leállítja az ausztrál dollárhoz kapcsolódó szolgáltatásait, miután a fizetési szolgáltatója úgy döntött, hogy megszünteti a tőzsde támogatását. A tőzsde még mindig nem talált alternatív szolgáltatót.

A Bankless Podcast május 29-i epizódjában CZ válaszolt a népszerű Twitter-felhasználó, DegenSpartan kérdésére, aki humorosan kérdezte: “Meg tudnál venni egy bankot, és kriptobaráttá tennéd?”.

“Nos, ezt már megnéztük” – mondta CZ, miközben felvázolta ennek a gondolatmenetnek a korlátait:

“A valóság sokkal összetettebb, mint az elképzelés. Megveszel egy bankot, az csak egy országban működik, és még mindig az adott ország bankfelügyeleteivel kell foglalkoznod. Ez nem jelenti azt, hogy megveszel egy bankot, és azt csinálhatsz, amit csak akarsz”.

“Ha a banki szabályozók azt mondják, hogy ‘nézd, nem foglalkozhatsz kriptóval’, elvehetik az engedélyedet, ha megteszed. Tehát egy bank megvásárlása nem akadályozza meg a szabályozókat abban, hogy azt mondják neked, hogy nem, nem nyúlhatsz kriptóhoz” – tette hozzá.

A kérdést tovább mélyítve CZ azzal érvelt, hogy még ha a Binance meg is vásárolna egy bankot, akkor is szüksége lenne más bankokra, amelyek a nemzetközi tranzakciókat segítik.

Egy másik kérdés a költségek. CZ szerint a Binance nem tudna profitot termelni egy bankból vagy banki hálózatból.

“A bankok nem olcsók. A tőke összege elég magas, és a bank megvásárlásához szükséges szabályozási jóváhagyás ugyanannyi vagy még több, mint egy új bank alapítása, ami nagyon megterhelő” – majd hozzátette:

“Sok banknak nincs túl stabil üzleti modellje. Ezek nagyon kockázatos vállalkozások. Elveszik az ügyfelek pénzét, kölcsönadják, megpróbálnak pénzt keresni, és ha nem kapják vissza, csődöt jelentenek. Sok országban a kormány megmenti őket, de én nem szeretek ilyen típusú vállalkozásokat működtetni.”