A bitcoin bányászok kriptoklíma egyezményt írtak alá

A párizsi éghajlatvédelmi egyezmény vagy ahogy általában hivatkoznak rá, a párizsi egyezmény egy 2015-ben megszövegezett és 2016-ban aláírt keretegyezmény. Ennek keretein belül igyekeznek az aláíró tagállamok az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának mérséklését elérni több más cél mellett. Az Amerikai Egyesült Államok a világ egyetlen államaként volt sokáig az az ország, amelyik elutasította az egyezményt. De végül Joe Biden elnök újra beléptette az USA-t is. Így ma minden ország aláírója az egyezménynek, 16-an viszont még nem ratifikálták azt. Ennek mintájára most egy csoportnyi bitcoin bányász döntött úgy, hogy aláírnak egy Kriptoklíma Egyezményt (COA).

Ez a kriptoklíma egyezség célja

A privát cégek által indított kezdeményezésben az aláírók arra kötelezik el magukat, hogy 2030-ra az áramfelhasználáshoz kötődő üvegházhatást okozó gázok kibocsátása nulla legyen. Emellett olyan technológiák és eszközök fejlesztése mellett is leteszik a voksot, amelyek segíthetnek a blokkláncok 100%-ban megújuló energiával történő működésének elérésében. Eddig az Argo Blockchain, DMG Blockchain Solutions, Gryphon Digital Mining és DGHI van az aláírók között. Például a DGHI vezérigazgatója szerint ez az egész iparág számára egy létfontosságú cél, hiszen a hosszútávú fenntarthatóságot és a bolygó jövőjét is figyelembe veszi. A technológiai és a bitcoinbányászati szektor is nagy erőkkel küzd jelenleg azért, hogy mielőbb tiszta energiára álljanak át. Így a nap- és szélenergia hasznosítás növekedése egyértelműen látható.

A nagyok közül példának okáért az Amazon, a Google vagy a Microsoft is bejelentette, hogy milyen egyezményeket kötöttek annak érdekében, hogy az adatközpontjaik ellátása tiszta energiából történhessen meg. Még a Google energiáért felelős igazgatója is azt mondta, hogy komoly tülekedés van jelenleg a megújuló energiaforrásokért. A megújuló energiával foglalkozók és kapcsolódó gyártók szerint olyan nagy a verseny már, hogy a kormányzati támogatásoknál is fontosabbak ezek a költések. És a bitcoin bányászati szektor is komoly kiveszi a részét a költekezésből. Nemrégiben egy 250 millió dolláros projekt indult egy naperőmű építésére, amit csak bitcoin bányászatra használnának majd.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük