A Bitcoin Kebab a Bahamákra és a digitalizáció világába repít benneteket

Ha hétvége, akkor mi is jön? Naná, hogy a BitcoinBázis podcastje, a Bitcoin Kebab. Stier Kata, a műsor házigazdája, vendége pedig nem más, mint Popovics László, a Deltec Bank and Trust digitalizációért felelős ügyvezetője, aki egyenesen a Bahamákról csatlakozott adásunkhoz. 

Lászlóra kicsit irigykedtünk, hiszen egy mesés szigetről jelentkezett be, ahol azért teljesen más reggel a tengerparton egy friss kávéval sétálni, mint a budapesti dugóban, az autóban ücsörögni. A beszélgetést azzal kezdte, hogy hogyan is került a Bahamákra, hány interjún vett részt, milyen állásajánlatokat kapott, és hogyan kapcsolódik ehhez a történethez imádott kutyája.

Kata kifaggatta vendégét, hogy hol dolgozott először, mit is csinált az OTP Banknál, hogyan is ismerte meg a blokklánc technológiát, illetve milyen körülmények között került közelebbi kapcsolatba az Enterprise Ethereum Alliance-szel. László azt is megosztotta velünk, hogy mi motiválja a nagyvállalatokat az új technológiák fejlesztésére és bevezetésére, szó volt az Ethereum fejlesztési roadmapjéről, valamint a metaverzumokról.

Kata vendége mesélt a Deltec-nél betöltött szerepéről, hogy mivel is foglalkozik egy digitalizációért felelős ügyvezető. A digitalizációval összefüggésben hallhatunk majd számos érdekességet a mesterséges intelligenciáról, az automatizációról, illetve Kata arról is érdeklődött, hogy tényleg elveszi-e a mesterséges intelligencia az emberek munkáját.

László megosztotta azt is a kedves hallgatókkal, hogy hogyan bányászott kriptovalutát otthon, amiről korábban még a mainstream média is írt, majd elmesélte, hogy 2014-ben hogyan finanszírozta a nyaralását kriptovalutákkal, amire egész pontosan 127 bitcoint költött.

Kata a Crypto Bahamas konferenciáról is kikérdezte vendégét, hiszen ezen az eseményen olyan hírességek is megjelentik, mint Bill Clinton, Tom Hardy vagy éppen Giselle Bündchen. Ezzel kapcsolatban szóba került a DARE kormányzati program, melyet a Bahamák az új technológiák népszerűsítésére és implementálására fejlesztett ki, hogy olyan nagy kriptós vállalatok költözzenek oda, mint az FTX kriptotőzsde, mely nemrég települt a szigetekre.

László válaszolt arra a kérdésre is, hogy mi várható a jövőben a pénzügyi rendszerben, ami lehet hibrid (kriptovaluta- fiat pénz), utolérheti-e a jogi szabályozás a technológiai fejlődést, illetve van-e elegendő szakember Magyarországon és mennyire fontos a vállalati kultúra, valamint a decentralizált munkaszervezés.

Ha Ti sem maradnátok le egy érdekes és hangulatos adásról, amelyből megtudhatjátok milyen is a világ túloldaláról a digitalizáció területén dolgozni, akkor feltétlenül látogassatok el az Anchor oldalára, de az adás automatikusan térítésre kerül a Spotify-on és más podcast platformon is. A korábbi részek már elérhetők a YouTube-on.