2030-ra akár 1 milliónál is több új kriptós munkahely jelenhet meg

Míg a mesterséges intelligencia (AI) szektora már több mint egymillió nyitott pozíciót generált világszerte, addig a blokklánc-szektor még mindig csak a kezdeti stádiumban van ebben a témakörben. Egy frissen megjelent iparági tanulmány azonban gyors növekedésre számít. A Bitget kriptotőzsde kutatási részlegének nemrégiben tette közzé „Blockkláncok vs. AI: Kiaknázatlan potenciál a tehetségvonzásban és a növekedésben” című elemzését. Eszerint jelenleg csak körülbelül 15-20 ezer aktív, blokkláncokhoz köthető álláshirdetés van globálisan.
Ennek ellenére az ágazat lenyűgöző, átlagosan 45%-os éves növekedési ütemet produkál. Ha a blokklánc technológia az AI-hoz hasonló elfogadottsági szintet ér el, 2030-ra több mint egymillió új munkahely jöhet létre. A blokklánc-szakemberek iránti kereslet jelenleg Észak-Amerikában (40%), az ázsiai és csendes-óceáni térségben (35%) és Európában (20%) koncentrálódik. Az előrejelzések szerint 2028-ig mintegy 500000 új munkahely jöhet létre a blokklánc-szektorban. A technológia felgyorsult terjedésével ez a szám 2030-ra több mint egymillió álláshelyre emelkedhet.
Van néhány komoly kihívás és meghatározó tényező a növekedésben
A Bitget elemzése a blokklánc-technológiában rejlő teljes potenciál eléréséhez több kulcsfontosságú tényezőt azonosít.
- Szabályozási egyértelműség: Az egyértelmű jogi keretek, mint például az EU MiCA-szabályozása, növelhetik a vállalati bizalmat és ösztönözhetik a befektetéseket.
- Vállalati integráció: A blokklánc-technológiák szélesebb körű alkalmazása olyan iparágakban, mint a pénzügy, az egészségügy és a logisztika, jelentősen növelheti a szakemberek iránti keresletet.
- Skálázhatóság és technológiai fejlődés: A tranzakciók sebességének és költséghatékonyságának javulása kulcsfontosságú a blokklánc széles körű elterjedésének lehetővé tételéhez.
- Oktatás és tehetségfejlesztés: A blokklánc-témák beépítése az egyetemi programokba és a speciális képzések kínálata bővítheti a szakemberek számát és az érdeklődők körét.
- Pénzügyi támogatás: A kockázati tőkebefektetők és a kormányzati finanszírozási programok nagyobb mértékű befektetései felgyorsíthatnák a blokkláncok fejlesztését és elfogadását.
Összességében a dokumentum szerint megfelelő támogatással és integrációval az ágazatban megvan az a potenciál, hogy hasonló foglalkoztatási számokat érjen el, mint a mesterséges intelligenciához kapcsolódó szektor. A Bitget által kiemelt másik kulcsfontosságú pont a blokklánc-technológia iránti növekvő érdeklődés a nagy technológiai vállalatok körében. Az olyan cégek, mint az OpenAI, a Google és az IBM egyre nagyobb mértékben fektetnek be a blokklánc-kutatásba és -fejlesztésbe. Ez pedig segíti az innovációt és új pozíciókat teremthet többféle területen, mint a DeFi vagy éppen a biztonsági szerepkörök. A legnagyobb kulcs egyébként pontosan ebben van, a nagyvállalatok szerepvállalásában és az egyre több valódi felhasználási esetben.