A Brave a legújabb böngészőfrissítésben megkapta a Solana támogatást

A Brave webböngésző, ami kiemelt figyelmet fordít a személyes adatok és a privát adatok védelmének, folytatja a Web3 felé való nyomulását. Az 1.39-es verziójú legújabb asztali webböngésző release már támogatja a Solana blokkláncot és annak SOL és SPL tokenjeit, jelentette be a vállalat egy közleményben. A fejlesztőcsapat még tavaly novemberben osztotta meg először a Solana integrációval kapcsolatos fejlesztési terveit. (Az SPL tokenek hasonlóak az Ethereum ERC-20 tokenjeihez.)

Az új böngésző verzióban a Brave Wallet segítségével SOL és SPL tokeneket lehet vásárolni, eladni és tartani a Ramp nevű, nem letétkezelő fizetési platformon keresztül. A Ramp lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy közvetlenül a Brave Wallet-ből vásároljanak kriptót, ahelyett, hogy egy olyan tőzsdén kellene kriptót vásárolni, mint a Coinbase vagy a Binance, majd átutalni azt egy saját kriptotárcába.

Brave Solana támogatás

“A Ramp integrációval a Brave felhasználók több időt tölthetnek azzal, amit szeretnek. És kevesebb időt tölthetnek azzal a fájdalmas folyamattal, hogy fiat valutáikat kriptóra konvertálják.” – mondta Greg McEwan, a Ramp marketing vezetője a közleményben.

A Brave a gyorsasága miatt is választotta a Solana blokkláncot

A Brave emellett bővíti a kriptojutalom token, a Basic Attention Token (BAT) felhasználási eseteit is. A Brave-felhasználók BAT tokent kereshetnek azáltal, hogy böngészés közben engedélyezik a hirdetések megtekintését. A Brave szerint a BAT-nak több mint 55 millió havi aktív felhasználója van.

A token, amely egyben Ethereum és EVM kompatibilis is, a Solana Wormhole hídon keresztül küldve SPL tokenként csomagolva használható a Solana blokkláncon is. A jövőben a BAT-tulajdonosok a tokent arra is használhatják majd, hogy NFT-ket vásároljanak és adjanak el a Solana NFT-piacterén, a Magic Eden-en keresztül.

A sajtóközleményben a Brave a Solana alacsony díjait és gyors tranzakciós sebességét említette az újabb blokklánc partnerségének legfőbb motivációjaként.

A Solana május elején azzal került be a hírekbe, hogy A Solana blokkláncra épített új, NFT projekthez kapcsolódó botok hét órás hálózati fennakadást okoztak a hálózaton. Ez idő alatt egy új blokk sem generálódott. Április 30-án, szombat este másodpercenként több millió tranzakció árasztotta el a hálózatot. Ez ahhoz vezetett, hogy a hálózati validátorok – vagyis a hálózaton tranzakciókat feldolgozó és a hálózatot támogató entitások – kifogytak a memóriából és összeomlottak. A fejlesztők még hozzátették, hogy nem volt bizonyíték DDoS támadásra. Ehelyett a nyomok arra utaltak, hogy botok próbáltak programozottan megnyerni egy új NFT-t, amelyet a népszerű Candy Machine programmal vertek.