A Brexit-párti politikus elsőként hozna létre bitcoin-tartalékot Európában

A globális kriptovaluta-piac évtizedes fejlődés után felkeltette Európa egyik vezető gazdasági hatalmát is. A digitális forradalom élén Nigel Farage, a brit Reform UK vezéralakja, áll, aki bejelentette, hogy hatalomra kerülése esetén bitcoin-tartalékot hozna létre a Bank of Englandnél.

A Brexit ikonikus alakja így épp a globális pénzügyi inkvizíció élharcosává válna, lépésével pedig nemcsak Nagy-Britanniát, de az egész európai kriptovaluta-szektort átrendezheti. Milyen hatással lehet Londonra, a világ egyik vezető gazdasági városára, valamint Európa többi részére?

Politikai haszonszerzés vagy valódi vízió?

Az elmúlt években hozzászokhattunk ahhoz, hogy a kriptovalutákat politikai eszközként használják fel a magukat reformernek beállító politikusok. Erre többek között azért is lehet szükség, mert a digitális eszközök alternatívát szolgáltatnak a teljes ellenőrzést gyakorló központi bank által kibocsátott digitális valutákkal, vagyis a CBDC-kkel, szemben.

Nigel Farage a következő, aki beáll ebbe a sorba, miután tavaly a mostanra már megválasztott és beiktatott Donald Trump elsőként beszélt nyíltan a stratégiai bitcoin-tartalékról, amely akár az Egyesült Államok adósságproblémáit is megoldhatja. Farage neve sokak számára egyet jelent a Brexittel: egy megosztó, nacionalista-populista politikus, akit a nemzetközi médiában „euroszkeptikus” szereplőként emlegetnek. Farage most új célt tűzött ki magának, ami nem más, mint a brit kriptovaluta-forradalom vezetése.

A Las Vegas-i Bitcoin konferencián tartott beszédében Farage bejelentette, hogy a Reform UK pártja már elkészítette a Crypto Assets and Digital Finance Bill névre keresztelt törvénycsomagot, amelyet meg is valósítana egy esetleges választási győzelem után. A törvényjavaslat célja, hogy megvédje a kriptovalutával foglalkozó állampolgárokat a banki diszkriminációtól, valamint egy kifejezetten alacsony, 10%-os tőkenyereségadót vezetne be a digitális eszközökön elért nyereségre.

London, mint európai kriptovaluta-központ

Nigel Farage szerint Nagy-Britanniának vissza kell szereznie vezető pénzügyi szerepét globálisan, ebben pedig óriási szereppel bírhatnak a digitális eszközök. Pártjával eltökélt célja, hogy a bitcoint beemelje a Bank of England tartalékeszközei közé, ezzel pedig teljesen új precedenst teremtsen Európában. Egyelőre egyetlen központi bank sem rendelkezik hivatalos bitcoin-tartalékkal.

A kriptovaluta-barát jogszabálycsomag különösen érintheti azokat a magyar állampolgárokat is, akik Londonban élnek és dolgoznak. E 150 ezer ember körében gyakori mellékállás a kriptovaluta-kereskedés, amely számukra adózási szempontból egy átlátható, stabil és vonzó környezetet teremthet.

Amennyiben Farage tervei megvalósulnak, London nemcsak a fizikai munkások, hanem a pénzügyi-technológiai innovációban hívők számára is vonzó desztináció lehet, kifejezetten a közép-kelet-európaiak körében.

Az európai példa

A Farage-féle kriptovaluta-barát vízió bármennyire is kedvező a brit adófizetők és kereskedők számára, nemcsak számukra bírhat kedvező jelentőséggel. Ha valóban törvényerővé emelkedik a javaslat, az európai politikai elit sem maradhat közömbös. Lengyelországban, Csehországba, Szlovákiában, sőt még Németországban is egyre több párt keresi a kapcsolatot a digitális eszközökkel, azonban az első európai párt egyértelműen a Reform UK lehet, amely hivatalosan el is fogad egy pro-kriptovaluta törvénytervezetet.

A párt már jelenleg is elfogad digitális eszközökben küldött adományokat, ezzel mutatva az érdeklődést a fiatal és innovatív eszközosztály iránt. Amennyiben ilyesfajta politikai innovációk kerülnek bevezetésre, az növelheti a szabályozási versenyt is Európában, ez pedig sok felhasználónak kedvezhet. Érdemes azonban a kockázatokat is megemlíteni, hiszen ezeknek a rendszereknek ki kell terjedniük egy piaci összeomlásra, valamint a közösségi bizalomvesztés eseteire is.

Nigel Farage terve – különösen a Brexit után – elsőre radikálisnak tűnhet, ugyanakkor csak egy globális trendet kíván követni, ami Európában még sehol nem tart. Ha valóban sikerül Londonból egy új kriptovaluta-központot faragni, az nemcsak az Egyesült Királyság, hanem egész Európa számára új irányt mutathat, melynek célja egy stabilabb, decentralizáltabb pénzügyi jövő.

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ

Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!

MI A TEENDŐD?
  1. Regelj a Bitpandára
  2. Hitelesítsd a fiókod
  3. Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
  4. Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
  5. Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
KÉSZ és HODL!

Regisztrálok

Értékelés

logo