A Coinbase domain nevét használva próbálkoznak csalók

Az elmúlt napokban több olyan ügyről is lehetett írni, amikor a Coinbase nevét használva vagy valamelyik dolgozójának magukat kiadva igyekeztek pénzt szerezni a felhasználóktól hackerek. És a felhasználók egyre nagyobb számban jelentik is ezeket az eseteket a közösségi médiában.

A Coinbase mostanában a hackerek célkeresztjébe került

Legutóbb július hetedikén, egy bizonyos Daniel Mason írt a Twitteren arról, hogy szöveges üzeneteket és e-maileket kapott olyan támadóktól, akik a Coinbase.com domaint használták. A tweetek szerint Masont egy létező telefonszámról hívta fel valaki, profin előadva magát, mint a Coinbase egyik támogató munkatársa. A hívás során azt mondta Masonnek, hogy hamarosan kapni fog egy levelet a Coinbase-től, mert visszaélés történt a fiókjával. Ezután meg is érkezett az e-mail a [email protected] e-mail címről. Azért ez az a cím, amire sokan nem gyanakodnának. Hasonló ügyekből mostanában elég sokat lehet találni.

Volt olyan, aki arról írt, hogy ő fel is hívta a Coinbase támogatói vonalát, hogy ellenőrizze egy e-mail eredetiségét és bár az ügyfélszolgálat megerősítette ezt, mint később kiderült, egy hacker munkájáról volt szó. Ez a meg nem nevezett ügyfél egyébként jogi eljárást is indított később a kriptotőzsde ellen, mert állítólagosan legalább 50 ezer dollárnyi eszközt veszített. És lehet még tovább szemezgetni az ügyekből.

Egy Jacob Canfield nevű Twitter-felhasználó például arról írt, hogy őt telefonon hívta fel valaki június 13-án és arra kérték, hogy egy lehetséges visszaélés miatt azonosítsa a fiókját, hogy elkerülje a felfüggesztést. Küldtek is neki e-mailben egy azonosító kódot a [email protected] e-mail címről, de Canfield elkerülte végül a csalást. És bár lehet bírálni a Coinbase gyakorlatait, az tény, hogy a legtöbbet a csalások elkerüléséért a felhasználók tehetnek. Soha nem kérheti egy platform sem a jelszavunkat, felhasználónevünket vagy kétlépcsős azonosító kódjainkat. Bármi történik, ezt ne adjuk ki senkinek.