A Google álcázottan az NFT-k és a kriptovaluták felé kacsingat?

A Google nemrégiben szabadalmat nyújtott be a „Non-Fungible Planet” megteremtésére, ami ugyan a kriptohuszárok többségét az NFT-kre emlékeztetheti, valójában „csupán” az óriás környezetvédelmi aktivizmusáról van szó.

„Az oktatási kampány célja a széleskörű információnyújtás a természetvédelemről, az energiahatékonyságról, az éghajlatváltozásról, az ökológiai lábnyom csökkentéséréről, illetve úgy általában a környezetvédelemről és fenntarthatóságról” – magyarázza a big tech óriás.

A projekt technikai szempontból érinteni fogja az interneten egyébként sokak számára nem elérhető videók lejátszásának engedélyezését is. Ennek értelemben a kampány minden reménység szerint segíthet felhívni az emberek figyelmét az éghajlatváltozás problémáira, valamint fokozhatja a fogyasztók és a nagyvállalatok életvitelének változtatására való hajlamát is.

Ami azt illeti, az óriás szójátéka valamelyest az NFT-k körül forgó környezetvédelmi kérdéseket is felöleli. A nem helyettesíthető tokenek ugyanis még mindig többnyire a proof-of-work alapú Ethereum hálózaton futnak, mely környezetvédelmi szempontból az utóbbi időkben nem igazán kapott hízelgő osztályzatokat. Ráadásul a Youtube vezérigazgatója idén „véletlenül” elszólta magát arról, hogy éppen az NFT-ket és a DAO-kat tanulmányozzák annak érdekében, hogy az alkotók és a rajongók közötti kapcsolatot szorosabbra fűzzék. Mindezek után elég egyértelmű lenne, ha a szócsata a kriptovilághoz való közelebb kerülést szolgálná, különösképpen a Google év eleji megszólalása után, miszerint a big tech cég digitális kártyái a jövőben kriptovaluták tárolását is lehetővé tennék.

A kiberbiztonság az új arany?

A Google keresőóriás nemrégiben több mint 5 milliárd dollárért felvásárolta az amerikai Mandiant kiberbiztonsági vállalatot a felhőalapú szolgáltatások üzletágának fejlesztése céljából. A jó hír továbbá, hogy nem az óriás az egyetlen, mely idén gőzerővel fektet a biztonságos környezet megteremtésébe. Dinamikusan fejlődik ugyanis az IT-biztonsági szoftverek piaca, mely összforgalma becslések szerint 2020-ról 2026-ra megduplázódni látszik, és elérheti akár a 352,25 milliárd dollárt is. De mi állhat a többmilliárdos bevétel és a kiberbiztonsági cégek iránti kereslet hátterében?